کد خبر: ۴۰۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۱
افتتاح بزرگترین مجتمع دانشگاهی دشتستان؛
تدبیرنو، به مناسبت دهه فجر، مجتمع دانشگاهی خلیج فارس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با حضور مقامات دشتستان و رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر و معاونت تشریفات دانشگاه آزاد کشور افتتاح شد.

به مناسبت دهه فجر، مجتمع دانشگاهی خلیج فارس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با حضور مقامات دشتستان و رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر و معاونت تشریفات دانشگاه آزاد کشور افتاح شد.

امام جمعه برازجان در آئین افتتاحیه مجتمع دانشگاهی خلیج فارس گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی استقلال در همه ابعاد جامعه از جمله بعد علمی بوده است. بستر توسعه دانشگاه قبل از انقلاب اسلامی در استان وجود نداشت و استان از تحصیلات عالی محروم بود.

حجت الاسلام مصلح بیان کرد: دانشگاه آزاد از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است که امید می رود با افتتاح این مجتمع دانشگاهی بر فرهنگ، معنویت، علم و کارآفرینی شهرستان دشتستان تاثیر گذاری صورت پذیرد.

رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر دراین مراسم با تبریک ایام دهه فجر گفت: پیشرفت واحد های دانشگاه آزاد در سطح استان متوازن بوده است و در تمام شهرستان های استان دارای واحد دانشگاه آزاد هستیم. به برکت انقلاب اسلامی از 70 هزار دانشجوی سال 57 در سطح کشو، به بیش از 4 میلیون دانشجو رسیده ایم.

عبداللهی ادامه داد: در حال حاضر 2569 دانشگاه در سراسر کشور داریم که در ابتدای انقلاب فقط 200 دانشگاه وجود داشت و استان بوشهر محروم از تحصیلا عالی بود.

وی بیان کرد: ساختمان قدیم دانشگاه آزاد دشتستان به مدارس و آموزشکده های سما تبدیل خواهد شد.

فرماندار شهرستان دشتستان در ادامه مراسم گفت: دانشگاه آزاد بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و با بیش از 400 واحد دانشگاهی سومین دانشگاه بزرگ جهان است که به فرمان امام راحل در راستای تحقق استقلال علمی کشور تشکیل شد.

ارسلان زارع اظهار داشت: بیش از هفتاد درصد پزشکان ما در قبل از انقلاب خارجی بودند اما در حال حاضر بزرگترین و تخصصی ترین خدمات پزشکی در کشور انجام می شود و از خارج از کشور به مراکز درمانی ما رجوع می شود.

وی عنوان کرد: درخواست ما از آقای طهرانچی ایجاد دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد واحد دشتستان با توجه به گسترش فضا و ظرفیت موجود است.

نام:
ایمیل:
* نظر: