کد خبر: ۴۰۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: به طور کلی از ابتدای فعالیت این سازمان در سال 1377تاکنون حدود 1500 میلیارد تومان در حوزه فعالیت های عام‎المنفعه در این منطقه هزینه شده است.
به گزارش تدبیر نوپ ، ایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس روز پنجشنبه به نقل از سید پیروز موسوی اعلام کرد: ما در این سال ها تلاش کرده ایم به جامعه پیرامونی صنعت نفت کمک کنیم در این جامعه از نظر تحصیلات و مهارت رشد خوبی وجود داشته و جوانان این مناطق امروز بسیار توانمند و صنعتگر هستند.
وی یادآورشد: جاده ها و زیرساخت هایی ایجاد کرده ایم که مردم منطقه می توانند از آن ها بهره مند شوند و در حوزه توسعه آب و برق، درمان و سایر خدمات هم تلاش بسیاری کرده ایم.
موسوی گفت:صنعت نفت توانست با عملیاتی جهادگونه در یک بازه زمانی مشخص برداشت گاز از مخازن دریایی پارس جنوبی را افزایش دهد و از قطر پیشی بگیرد؛ این نتیجه مثبت و موثری برای صنعت و کشور در پی داشت.
وی اظهارداشت: پس از انقلاب اسلامی پتروشیمی های عظیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس احداث شده که در شرایط تحریم می توانند نقطه اتکایی برای کشور باشند و درآمد ارزی خوبی ایجاد کنند؛ صنعتگران در این منطقه برای خلق ارزش و ایجاد زنجیره کامل تولید نفت و گاز حضور فعالانه ای داشته اند.
موسوی یادآورشد: ما توانسته ایم محیط زیست را در کنار توسعه صنعت نفت مدیریت کنیم، گرچه در برخی مواقع کاستی هایی وجود داشته است اما هم اکنون برای به صفر رساندن فلرینگ در منطقه تلاش می کنیم.
وی تصریح کرد: زیستگاه های دریا و خشکی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس کنترل شده اند و جلوی تخریب آن ها گرفته شده است؛ از زمان تاسیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاکنون 1400 هکتار فضای سبز در منطقه ایجاد شده است.
موسوی افزود: به طور کلی از ابتدای فعالیت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در این منطقه تاکنون حدود 1500 میلیارد تومان در حوزه فعالیت های عام المنفعه هزینه شده است و خوشبختانه در سال های اخیر سازمان های مردم نهاد بسیار خوبی در مناطق عسلویه، کنگان و دیر فعالیت خود را آغاز کرده اند که نگرش بسیار علمی و مترقی دارند.
وی با اشاره به سرمایه چشمگیری که پس از انقلاب در این منطقه جذب شده است، گفت: درخلال سال های 92 لغایت 96 مجموعا حدود 372میلیارد ریال سرمایه در حوزه بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جذب شده است.
وی افزود: درخلال این 5 سال، مجموعا حدود 296 هکتار از اراضی منطقه در قالب قراردادهای اجاره به شرط تملیک به سرمایه گذاران واگذار شده است و از سال 96 قالب قراردادهای سازمان تغییر کرده و واگذاری ها به صورت اجاره بلند مدت درآمده است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار کرد: بحث تکمیل کریدورها که به صنایع پایین دست پتروشیمی منتهی می شوند مطرح است تا با راه اندازی آنها آب، برق، گاز شیرین، خوراک، پروپان، آب دریا و بخار منتقل می شود و بدین وسیله حدود 150 کارگاه و کارخانه می توانند در آن منطقه فعالیت کنند؛ با فعال شدن این کارگاه ها، حدود 7 هزار نفر در آن منطقه مشغول به کار می شوند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: