کد خبر: ۴۰۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۸

اجرای مانور اطفاء حریق ، امداد و نجات و مقابله با آلودگی

مانور عملیاتی اطفاء حریق ، امداد ونجات و مقابله با آلودگی در بندر کنگان با موفقیت انجام شد.

به گزارش  تدبیرنو؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت : برای آمادگی همه جانبه گروههای عملیاتی در بنادر و آشنایی با آخرین روش ها و استاندارد های بین المللی ، مانورعملیاتی اطفاء حریق، امداد و نجات و مقابله با آلودگی در فاصله 2 کیلومتری حوضچه بندر کنگان انجام شد.

سیاوش ارجمند زاده افزود: در این مانور و بر اساس سناریوی تعیین شده ، پس از اعلام فرمانده موتور لنج باری با مرکز کنترل ترافیک دریایی کنگان مبنی بر آتش سوزی شناور و مفقود شدن دونفر از خدمه بلافاصله هماهنگی های لازم انجام شد و شناور ناجی ۸ و ید کش های نجف و ذهاب به موقعیت اعزام شدند.

وی گفت : با رسیدن شناورهای ناجی ۸ و یدک کشهای نجف و ذهاب به موقعیت به سرعت عملیات اطفائ حریق آغاز گردید و آتش تا حد زیادی تحت کنترل درآمد همچنین هشت 2 خدمه مفقود شده موتور لنج باری نیز توسط ناجی رویت و از آب گرفته شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد : با حضور شنار فتح المبین و تیم مقابله با آلودگی در موقعیت اعلام شده عملیات بوم اندازی بسرعت انجام و ضمن جلوگیری از گسترده شدن سطح آلودگی ، لنج حادثه دیده توسط شناور ذهاب بصورت یدک و با اسکورت شناور نجف به حوضچه بندر کنگان منتقل شد .

در این مانور عملیاتی تیمهایی از هلال احمر ، نیروی انتظامی و شیلات شهرستان کنگان نیز همکاری داشتند .

نام:
ایمیل:
* نظر: