کد خبر: ۴۰۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
بر اساس گزارشی که در روزنامه نیویورک تایمز چاپ شده، فیس بوک به دنبال ادغام امکانات پیام رسان سه برنامه تحت کنترل خود یعنی فیس بوک، واتس اپ و اینستگرام است.
نقشه های تازه زاکربرگ برای ادغام برخی بخش های فیس بوک، اینستگرام و واتس اپ

به گزارش تدبیر نو، بر اساس گزارشی که در روزنامه نیویورک تایمز چاپ شده، فیس بوک به دنبال ادغام امکانات پیام رسان سه برنامه تحت کنترل خود یعنی فیس بوک، واتس اپ و اینستگرام است. این تغییرات بدان معناست که یک کاربر واتس اپ قادر به گپ زدن با کاربری در اینستگرام بدون نیاز به خارج شدن از محیط این برنامه است. علاوه بر این، تبادل پیام میان این سه پیام رسان به صورت رمزگذاری سرتاسری صورت خواهد گرفت.

البته قرار نیست سه برنامه یادشده با هم یکی شوند. بلکه برنامه های یادشده به صورت مستقل وجود خواهند داشت و تنها امکانات تبادل پیام آنها به صورت یکپارچه درمی آید.

به دنبال انتشار خبر این رویداد در روزنامه نیویورک تایمز، فیس بوک با صدور بیانیه ای این موضوع را تایید کرده است. این تحول که با چراغ سبز شخص مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک صورت می گیرد، نشان دهنده برنامه های این شرکت به منظور افزایش همگرایی تمامی اپلیکیشن های محبوب تحت کنترل آن است.

منابع مطلع می گویند کارکنان واتس اپ چندان از این تحول راضی نیستند و نگران هستند حریم شخصی و امنیت کاربران بدین شیوه مخدوش شود. در حالی که کاربران واتس اپ و اینستگرام می توانند ناشناس باقی بمانند، این امر در مورد فیس بوک ممکن نیست و لذا همگرایی بخش هایی از این سه برنامه می تواند هویت کاربران را افشا کند./فارس

نام:
ایمیل:
* نظر: