کد خبر: ۳۹۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۲
مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: شرکت فنی و مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان به عنوان نخستین واحد بازرسی استاندارد در جنوب کشور گواهی دانش بنیانی دریافت کرد.


به گزارش تدبیر نو، محمد رحیم بهره مند روزچهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: این شرکت پس از طی مراحل و ممیزی های متعدد به دلیل دانش محور بودن و تجارب ارزنده داخلی و بین المللی توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسه های دانش بنیان و نظارت بر اجرای آنها که نهادی مستقل در ریاست جمهوری است به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان در بین شرکت های بازرسی جنوب کشور انتخاب شد.
وی بیان کرد: به موجب آیین نامه تشخیص شرکت ها و موسسه های دانش بنیان این شرکت ها به منظور افزایش علم و ثروت، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی برای گسترش اختراع و نوآوری و در نهایت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان تشکیل می شود.
بهره مند افزود: فعالیت همه شرکت های دانش بنیان فقط تولید کالا نیست.
وی یادآور شد: این شرکت ها بطور معمول زمین یا ماشین آلات خاصی ندارند بلکه همیشه عده ای از افراد تحصیلکرده و با تجربه، اطلاعاتی تولید می کنند که این اطلاعات، محصولات اصلی و سرمایه اصلی شرکت محسوب و در حوزه ارائه خدمات علمی استفاده می شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: