کد خبر: ۳۹۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
رئیس صندوق احیاء میراث فرهنگی:
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور گفت: موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد شود.
موج احیای بناهای تاریخی در بوشهر ایجاد شود

به گزارش تدبیر نو، پرهام جان‌فشان ظهر سه‌شنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: به عنوان رابط بین بخش خصوصی و دولتی با ارائه تسهیلات تلاش گسترده‌ای برای احیای بناها و اماکن تاریخی داریم.

وی اضافه کرد: صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور از ۱۰ سال پیش شکل گرفته است و تا قبل از دولت یازدهم فعالیت خاصی نداشته و بیشتر فعالیت‌های آن پژوهشی بوده است.

رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور با اشاره به سیاست دولت برای استفاده بهینه از این بناها و اماکن، خاطرنشان کرد: یک تحرک و مسئولیت ویژه در صندوق داریم و این صندوق در ماه‌های اخیر مسئولیت‌ها افزایش یافته است.

وی از تدوین اساسنامه جدید صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور خبر داد و بیان کرد: حمایت از صنایع دستی و فرش دستباف نیز به وظایف این صندوق اضافه شده است.

جان‌فشان ادامه داد: دید ما فرای بناهای تاریخی است و صنایع دستی و اشتغال‌زایی و فرش دست‌باف در استان‌های مختلف را نیز در دستور کار داریم.

وی تاکید کرد: امروزه توجه به گردشگری باعث توسعه سریع‌تر در مناطق مختلف می‌شود و هرچقدر در بعد ملی و سپس بعد استانی و منطقه‌ای برنامه برای توسعه گردشگری داشته باشیم، قطعا آن مناطق ارزش افزوده بیشتر و رونق اقتصادی پیدا می‌کنند.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور افزود: در برخی شهرهای کوچک با حرکات ابتکاری و برندسازی شاهد تبدیل آنها به مقصد گردشگری هستیم.

وی تاکید کرد: در بوشهر همبستگی خوبی بین مسئولان وجود دارد و این همت هست که از این قابلیت‌ها استفاده شود و ما نیز به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهیم کرد و حمایت لازم را خواهیم داشت.

جان‌فشان با اشاره به اینکه پروژه‌هایی به عنوان پایلوت در بافت تاریخی بوشهر تعریف خواهد شد، ادامه داد: باید سرمایه‌گذاران دارای اهلیت را شناسایی کنیم و تاکید بر استفاده از سرمایه‌گذاران بومی است.

وی از آمادگی برای احیای عمارت ملک بوشهر خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری سرمایه‌گذار برای این پروژه معرفی می‌کنیم و می‌توان موج احیای بناهای تاریخی را در بوشهر ایجاد کرد.

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی کشور تصریح کرد: هیچ جای کشور ظرفیت ساحل خلیج فارس را ندارد و باید برای استفاده مناسب از این ظرفیت وقت بگذاریم./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: