کد خبر: ۳۹۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
ربات‌ها این روزها هر کاری را انجام می دهند که از ساده ترین تا پیش پاافتاده ترین امور را شامل می شود، اما تولید رباتی که لباس های افراد را تا بزند برای اولین بار رخ می دهد.
به گزارش تدبیر نو، شرکت Foldimate امسال برای اولین بار در نمایشگاه سی ای اس 2019 رباتی را به نمایش خواهد گذاشت که قادر به تا کردن انواع البسه است.

این ربات با سرعتی بالا و با دقتی زیاد می تواند لباسی را که در ورودی خود دریافت می کند، تا زده و در اختیار کاربر قرار دهد. اگر چه ربات یادشده ممکن است برای استفاده خانگی گزینه چندان جذاب و کاربردی نباشد، اما در کارخانه های تولید پوشاک و فروشگاه ها کاربردی فراوانی خواهد داشت.

ورودی این ربات مانند دستگاه های چاپگر است و می توان با استفاده از آن انواع پیراهن و تی شرت را تا کرد. این ربات با پارچه های مختلف مانند پنبه، جین وغیره سازگاری دارد و البته نمی توان از آن برای تازدن لباس های ضخیم یا خیلی نازک و حساس مانند توری استفاده کرد.

قرار است این محصول در اواخر سال 2019 میلادی روانه بازار شود و قیمت آن در حدود 1000 دلار خواهد بود، نمونه اولیه ربات مذکور در نمایشگاه سی ای اس 2019 در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد./فارس

نام:
ایمیل:
* نظر: