کد خبر: ۳۹۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
فرماندار دیر:
فرماندار شهرستان دیر گفت: مطالبه گری و حضور والدین در مدارس مناسب نیست.
مطالبه‌گری و حضور والدین در مدارس مناسب نیست

به گزارش تدبیر نو، کریم علی‌حسنی صبح دوشنبه در دیدار رئیس و شورای معاونین آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: مدرسه مهم ترین پایگاه در هر شهر و روستا است که ضرورت دارد همه اقشار بویژه خیرین از این مراکز تعلیم و تربیت حمایت کنند.

فرماندار شهرستان دیر با تأکید بر توجه به زیرساخت های آموزشی و پرورشی افزود: از داشته ها استفاده مناسب کنیم و بکوشیم با کاهش هزینه ها، آزمون هایی در مدارس برگزار شود و برای تشویق دانش آموزان از صنایع دستی بومی بهره ببریم.

وی با بیان اینکه خدمت در آموزش و پرورش لذت بخش است، اضافه کرد: زمانی که از فرصت ها فاصله می گیریم قدر آن را می دانیم زیرا بهترین و معصوم ترین افراد را در اختیار داریم و باید از فعالیت در بین دانش آموزان لذت ببریم.

علی حسنی ابراز داشت: مشکلات معیشتی و تنگناهایی وجود دارد اما از فرصت ها استفاده مناسبی نمی شود زیرا زمان هایی در تابستان و ایام هفته وجود دارد که باید با نوآوری در تدریس و ارائه ایده های نو دانش آموزان را برای حضور هدفمند در کلاس ترغیب کنیم.

فرماندار شهرستان دیر گفت: مطالبه گری و حضور والدین در مدارس مناسب نیست که باید رنگ و بوی متفاوتی به کلاس ها ببخشیم و با تحول در آموزش و هوشمند سازی کلاس ها روند توسعه را سرعت ببخشیم که برای هوشمندسازی کلاس های مدارس در منطقه بردخون مشارکت می کنیم.

وی با بیان اینکه دهیاری ها به دو مقوله آموزش و بهداشت توجه کنند، تصریح کرد: مردم و مسئولان همت خود را برای حمایت از تعلیم و تربیت به کار گیرند و خیرین می توانند در این زمینه بهترین نقش را بر عهده گیرند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دیر افزود: با تشکیل مجمع خیرین از فرصت ها استفاده کنیم و با فرهنگ سازی جایگاه آنان را در جامعه معرفی کنیم که نشست خیرین و معتمدین با حضور دهیاران و مسئولان گزینه مناسبی است زیرا خیرین مدرسه یار بازوی توانمندی برای آموزش و پرورش هستند تا برای جذب کمک ها اقدام کنند.

فرماندار شهرستان دیر حضور در مدارس را روحیه بخش دانست و گفت: مجموعه آموزش و پرورش را افرادی پاک، باانگیزه، فعال و پیگیر می دانیم و بر این باوریم سرمایه های ارزشمندی در اختیار داریم و بهترین نوع خدمت و تأثیرگذاری را به دست گرفته ایم که با استفاده از روش های متفاوت و تجارب افراد برای جذاب کردن آموزش با مشارکت نیروهای توانمند و خلاق برای رسیدن به چشم اندازهای روشن بهره ببریم.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز در این دیدار گفت: با توجه به حجم زیاد برنامه ها در آموزش و پرورش و لزوم کیفیت بخشی بیشتر به فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس و در راستای اجرای فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی در آموزشگاه ها نیازمند توجه بیشتر مسئولان و حمایت و همراهی خانواده های دانش آموزان هستیم.

ظهیر محمودی افزود: آموزش و پرورش در کنار انجام وظیفه اصلی خود یعنی تعلیم و تربیت جهت پشتیبانی از برنامه ها باید وظیفه تعمیر و تجهیز مدارس، اجرای طرح روستامرکزی برای انتقال دانش آموزان، برگزاری برخی همایش های فرهنگی و آموزشی را بر عهده گیرد.

وی با بیان اینکه مشارکت و همراهی خیرین، فرماندار و علاقمندان حوزه فرهنگ در پیشبرد برنامه ها مؤثر است، گفت: تلاش می کنیم هوشمندسازی مدارس تا دو سال آینده به صد در صد برسد اما نیازمند حمایت از طرح روستامرکزی، تعمیر و تجهیز مدارس و اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی هستیم/مهر.

نام:
ایمیل:
* نظر: