کد خبر: ۳۹۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: دومین رزمایش پرتوی این استان در 10 روز آخر بهمن امسال با هدف ارتقای توان نیروها و شناسایی کاستی ها و مشکلات در زمان حادثه برگزار می شود.

به گزارش تدبیر نو، مجید خورشیدی روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری رزمایش پرتوی استان بوشهرافزود:بوشهر به دلیل برخورداری از نیروگاه اتمی از جمله استانهای هسته ای و مهم کشور است.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه پیش بینی های لازم برای ارتقای ایمنی فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر انجام شده است ولی تلاش می شود با برگزاری رزمایش های مختلف آمادگی دستگاه های امدادی برای مقابله با حوادث احتمالی افزایش یابد.
خورشیدی اضافه کرد: تجارب کشورهای دیگر در زمینه حوادث هسته ای می تواند در برنامه ریزی برای مقابله با حوادث مشابه، مورد استفاده دست اندرکاران قرار گیرد.
وی ادامه داد: در این ارتباط برای ارتقای سطح توانمندی و آمادگی مسئولان و مردم اجرای رزمایش های دوره ای دربرخی استانها ضروری است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: نخستین رزمایش پدافند پرتویی استان بوشهر در سال 93 برگزار و آمادگی استان در یک سطح قابل قبولی ارتقا یافت.
وی یادآورشد: نباید در برابر بحران ها و حوادث غافلگیر شد و از آنجا که خسارت حوادث هسته ای دارای ابعاد مختلف ماندگار و گاه جبران ناپذیر است آمادگی کافی و لازم برای مقابله با آن ضروری است.
خورشیدی افزود: رزمایش پرتوی استان بوشهر باید در قالب جدی و با آمادگی بیشتر اجرا و نقش ثانویه افراد و دستگاه ها در حوادث هسته ای تعریف شود .
وی اضافه کرد: با وجود همه ایمنی های نیروگاه هسته ای بوشهرولی حادثه همیشه همراه هر نوع صنعتی از جمله صنعت هسته ای است.
خورشیدی با تاکید برضرورت جانمایی مناسب رزمایش و براساس پیش بینی های علمی گفت: این رزمایش باید تمرینی باشد که بدانیم اگر حادثه ای در گرمترین روزهای سال اتفاق افتاد باید چگونه برخورد کنیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: در اعتبار سالانه و ملی برای تامین تجهیزات مورد نیاز دستگاه های اجرایی استان اقدام شود.
وی خطاب به کارگروه اطلاع رسانی افزود: این کارگروه باید فضای عمومی استان را برای آمادگی با حوادث احتمالی هسته ای آماده کند.
معاونت اطالعات و عملیات قرارگاه پدافند پرتویی کشورگفت: عزم پدافند پرتویی کشور اجرای این رزمایش براساس برنامه زمانبندی در زمان مشخص است.
محمد ذوالقدر افزود: در همین راستا کارگاه های مختلف در بخش های آموزش تخصصی به صورت عملیاتی، تجهیز و آماده کردن زیرساخت ها برای برپایی مطلوب رزمایش در نظر گرفته شده است.
وی یادآورشد: همچنین در حوزه بهداشت نیز با استان فارس هماهنگی می شود که با ایجاد ارتباط هوایی زمینه انتقال مصدومان فرضی فراهم شود.
ذوالقدر افزود: همچنین با سازمان بنادر و دریانوردی و مرزبانی دریایی نیز برای تخلیه دریایی هماهنگی می شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: