کد خبر: ۳۹۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
مدیرکل ثبت اسناد و املاک بوشهر:
تدبیرنو،مدیرکل ثبت اسناد و املاک بوشهر گفت :برای اجرای مفاد سند، اول باید به دفترخانه و ادارات ثبت مراجعه و استیفای حقوقشان را درخواست کنند و در صورتی که در ادارات ثبت به حق خود نرسند، پس از مهلت هایی که در قانون بیان شده، می توانند در دادگاه طرح دعوی کنند.
 اصغر پیرهادی صبح امروز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: پیش از تصویب برنامه پنج ساله ششم توسعه، دارندگان اسناد لازم الاجرا این اختیار را داشتند که برای اجرای مفاد سند خود، به دادگاه و یا حسب مورد به دفترخانه و ادارات ثبت مراجعه کنند اما با تصویب این قانون، افرادی که سند رسمی لازم الاجرا دارند، برای اجرای مفاد سند، اول باید به دفترخانه و ادارات ثبت مراجعه و استیفای حقوقشان را درخواست کنند و در صورتی که در ادارات ثبت به حق خود نرسند، پس از مهلت هایی که در قانون بیان شده، می توانند در دادگاه طرح دعوی کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک بوشهر گفت: اقدامات سازمان ثبت در اجرای اسناد، شبه قضائی است و اگر کسی به ثبت مراجعه کند و تقاضای صدور اجراییه داشته باشد، دیگر نیازی به مراجعه به دادگاه در هیچ مرحله ای ندارد و به شکایات از عملیات اجرایی هم توسط رئیس ثبت، هیات نظارت و شورای عالی ثبت رسیدگی و رای صادر می شود.

وی با یادآوری اینکه 25  درصد از پست های سازمانی مصوب این اداره کل خالی می باشد افزود : اداره اجرای این اداره کل و واحدهای ثبتی تابعه در سال جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد افزایشی 74 درصدی پرونده های اجرا روبرو شده اند بدین گونه در سال 1396 تعداد 729 پرونده در واحد اجرا تشکیل شده است و در ده ماهه سال جاری تعداد 1270 پرونده تشکیل گردیده است که بیشترین پرونده مربوط به اداره اجرای بوشهر با تعداد 728 پرونده تشکیلی و ببیشتر افزایش متعلق به اداره ثبت اسناد و املاک شبانکاره می باشد که در ده ماه سال قبل 14 پرونده تشکیل شده و در سال جاری 55 پرونده اجرا تشکیل گردیده است .

وی اضافه کرد: البته بدهکاری که علیه او اجراییه صادر شده است، حق دارد که درباره صدور اجراییه به دادگاه شکایت کند و اگر اجراییه به ناحق علیه او صادر شده بود، دادگاه دستور توقف عملیات اجرایی و ابطال اجراییه را صادر می کند.

پیرهادی یادآور شد: اقدام های اجرایی شامل شناسایی و توقیف اموال شخص بدهکار است که این اموال از طریق مزایده به فروش می رسد و حق طلبکار وصول می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر یادآور شد : با تلاش همکاران توانستیم 1270 پرونده اجرا را مختومه کنیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی معادل 74 درصد داشته ایم و ما از این بابت از کارکنان ادارات اجرای ثبت استان قدردانی می کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: