کد خبر: ۳۹۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
در کمیته برنامه‌ریزی استان بوشهر؛
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: برنامه مدیریت جامع تالاب حله در کمیته برنامه‌ریزی استان بوشهر تصویب شد.
برنامه مدیریت جامع تالاب حله تصویب شد

به گزارش تدبیر نو، فرهاد قلی‌نژاد ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: منطقه حفاظت شده حله پناهگاه مناسب و امن برای پرندگان مهاجر و زمستان گذران، پرندگانی همچون مرغابی، غاز، پرستوی دریایی و... است.

وی با بیان اینکه تالاب حله با مساحت ۲۰ هزار هکتار یکی از تالاب‌های مهم استان بوشهر است افزود: تالاب حله محل زیست بوته‌های شور پسند، گیاهان علوفه‌ای، درختان گز، گردو، اشک و گیاهان تالابی مانند نخل مردابی، نی، بزواش، پیازین و گزنه پالویی است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به گونه‌های جانوری این تالاب، اضافه کرد: همچنین جانورانی همچون شغال، گرگ، روباه معمولی و خرگوش در این تالاب زنندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: برنامه مدیریت جامع تالاب حله در یک فرایند مشارکتی و با رویکرد زیست‌بومی و همچنین نظرات کارشناسی و دانش بومی ذینفعان تالاب شامل ارگانهای دولتی، جوامع محلی، تشکل‌های زیست محیطی، شوراها و دهیاران روستاهای حاشیه تالاب در پنج کارگاه مشورتی و مشارکتی جمع آوری، تحلیل و تدوین شد.

قلی‌نژاد گفت: بکارگیری فرایندهای مشارکتی و مشورتی در تدوین و اجرای برنامه ها تضمین کننده حضور و نقش پذیری مردم و ارتقای مسئولیت پذیری اجتماعی در حفاظت و مدیریت تالاب‌ها است که سازمان حفاظت محیط‌زیست تجربیات موفقی در این زمینه داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: در سال ۹۶ تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب حله به پایان رسیده و در جلسه امروز مورد تأیید و تصویب کمیته برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر قرار گرفت./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: