کد خبر: ۳۹۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
فرماندار گناوه:
بوشهر - فرماندار گناوه گفت: سکونت‌گاه غیر رسمی در سطح شهر گناوه وجود ندارد ولی متاسفانه این اتفاق در حال رقم خوردن است.
سکونت‌گاه غیر رسمی در شهر گناوه وجود ندارد
به گزارش تدبیر نو، سید علی پاکنژاد شنبه‌شب در نشست بازآفرینی محلات هدف در فرمانداری گناوه اظهار داشت: در بحث بافت فرسوده سه محله عبدالامام، امامزاده و سرخور در شهر گناوه برای  بازآفرینی محلات هدف در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سکونتگاه غیر رسمی در سطح شهر گناوه وجود ندارد ولی متاسفانه در شهرستان این اتفاق در حال افتادن است و نگاه ما بر سامان‌دهی این سکونت‌گاه‌ها است.

بازآفرینی محلات هدف

فرماندار گناوه گفت: در زمینه بافت‌های فرسوده اتفاق‌های خوبی در سطح شهرستان گناوه افتاده است که می‌تواند جزو برنامه‌های سال ۹۷ باشد و برنامه هایی نیز برای سال های ۹۸ و ۹۹ داریم که در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تصویب خواهد شد تا ۳۰ درصد اعتبارات دستگاه‌های خدمات رسان برای این امر اختصاص یابد.

پاکنژاد با اشاره به گزارش دستگاه‌های مختلف در این جلسه گفت: امید است که بتوان بر اساس این گزارشات بازآفرینی محلات هدف را انجام دهیم.

وی افزود: حدود ۷۲ هزار و ۲۹۰ متر مربع در سطح شهر گناوه آسفالت و زیرسازی معابر و کوچه‌ها انجام شده و ۱۵۰ هزار متر مربع آماده آسفالت است که امیدواریم در این محلات صورت گیرد.

گازرسانی به محلات شهر گناوه

پاکنژاد گفت: در زمینه صدور پروانه های ساختمانی که نیاز به بازسازی، نوسازی و بهسازی داشتند در شهر گناوه ۱۷ پروانه صادر و بقیه پروانه ها در دست اقدام است.

وی پیرامون گازرسانی به محلات شهر گناوه گفت: در کل شهرستان گازرسانی صورت گرفته و در شهر گناوه محله امامزاده و عبدالامام کامل گازکشی شده و محله سرخور به دلیل پاره ای مشکلات زیست محیطی هنوز کامل نشده ولی در دستور کار اداره گاز است که تا پایان سال ۹۷ یا اوایل ۹۸ گازرسانی این محله تکمیل شود.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان گناوه از شهرهای مهم در زمینه سفرهای نوروزی است و حجم زیادی مسافران و گردشگران به این شهر سفر می کنند لذا ادامه گازرسانی به محله  سرخور برای اوایل سال ۹۸ انجام می گیرد.

شناسایی مکان‌های تاریخی و میراث فرهنگی

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه اداره اوقاف می تواند در  زمینه تامین زمین برای بازآفرینی بافت های فرسوده همکاری کند و این امر در دستور کار باشد گفت: بهزیستی نمی‌تواند ایستگاه ثابت داشته باشد ولی اورژانس اجتماعی به صورت مرتب در محلات هدف حضور پیدا می‌کند و آموزش‌هایی از طریق NGO هایی که در سطح شهرستان است بخصوص در محلات هدف داده می شود.

وی گفت: یکی از موارد محلات هدف شناسایی مکان‌های تاریخی و میراث فرهنگی است که باید این مکان‌های تاریخی در بافت‌های فرسوده شناسایی و بازدید شوند و اعتباراتی برای مکان های تاریخی و فرهنگی که در سطح شهر قرار دارد داشته باشیم.

پاکنژاد تصریح کرد: جلسات بازآفرینی محلات هدف بعدی تا پایان سال به طور مرتب هر هفته برگزار و بازدیدهای هم صورت گیرد و همچنین شهرداری و معاونت عمرانی فرمانداری هر هفته جلسات بازآفرینی محلات هدف را برگزار و نتیجه جلسات گزارش داده شود تا بتوان تصمیمات لازم اتخاذ کرد.

وی گفت: با توجه به در نظر گرفتن اعتبارات برای شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر در زمینه بازآفرینی بافت های فرسوده توسط استان، لازم است شهرداری برای بازسازی بافت‌های فرسوده شهر برنامه ریزی داشته باشد تا بتوان حداکثر اعتبارات را در این زمینه وارد این شهرستان کرد.

فرماندار گناوه اظهار داشت: در بازآفرینی و بازسازی محلات هدف، رعایت مبلمان شهری حتما مورد نظر قرار گیرد و رعایت مبلمان شهری داشته باشیم و همچنین هماهنگی لازم در زمینه حفاری ها نیز وجود داشته باشد.

تشویق برای بازسازی بافت فرسوده

وی افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر  یکسری موارد تشویقی را برای بازسازی بافت های فرسوده در نظر بگیرند و ما هم در کمیته انطباق بررسی خواهیم کرد تا سعی در تعیین تشویق هایی برای بازسازی بافت های فرسوده در سطح شهر و شهرستان  داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه بانک مسکن در پرداخت وام ها تسریع داشته باشد افزود: امیدواریم تامین قیر برای بازسازی بافت های فرسوده هم با پیگیری ها تامین شود.

وی گفت:  اداره راه و شهرسازی با همکاری اداره کل استان تامین زمین برای ایجاد مرکزی بخصوص  کتابخانه، زمین ورزشی و مرکز بهداشت  و غیره از طریق خیرین یا اوقاف یا مراکزی که زمین در اختیار دارند را در دستور کار قرار دهد./مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: