کد خبر: ۳۹۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران، از ۷ فوتی و ۲۸ مصدوم در حادثه واژگونی اتوبوس در غرب تهران خبر داد.
۷ فوتی و ۲۸ مصدوم در حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان

به گزارش تدبیر نو؛ محمدرضا درآبادی، با اعلام این خبر، ، گفت: تاکنون ۷ نفر در اثر این حادثه فوت شده اند و ۲۸ نفر نیز مصدوم گردیده اند.

وی از احتمال افزایش آمار فوتی ها خبر داد.

 جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران نیز اظهار داشت: این اتوبوس متعلق به دانشگاه علوم تحقیقات بوده و مخصوص جابجایی دانشجویان به دانشگاه است که در انتهای بلوار سیمون بولیوار، دچار واژگونی شده است.

وی افزود: تمامی مصدومان و فوتی ها از داخل اتوبوس خارج شده اند و نیروهای آتش نشان نیز در حال امدادرسانی هستند.

ملکی ادامه داد: ساعت ۱۲ و ۲۲ دقیقه یک مورد حادثه واژگونی اتوبوس به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی می شود و به سرعت ۴ ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام می شوند.

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات  نیز گفت: ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه حادثه واژگونی اتوبوس در انتهای اتوبان ستاری- دانشگاه علوم و تحقیقات رخ داد که نیروهای امداد و نجات در محل حاضر شدند.

به گفته وی، چهار دستگاه خودروی نجات و کمک‌دار و آمبولانس با ظرفیت ٢٠ نفر نیروی عملیاتی به همراه تجهیزات کوهستان از پایگاه چیتگر اعزام شد.

همچنین مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس تهران در این باره گفت: تا کنون ۲۵ مصدوم به بیمارستان هایی از جمله بیمارستان های رسول اکرم(ص)، امام خمینی(ره)، شریعتی و عرفان منتقل شده اند که حال ۴ نفر از آنها وخیم گزارش شده است. رنج سنی مصدومان ۱۹ تا ۲۴ سال است. در میان مصدومان دو نفر در نج سنی ۵۰ تا ۷۰ سال نیز هستند که مشخص نیست کدامیک راننده هستند. 

وی ادامه داد: از میان ۷ نفر فوتی های این حادثه ۲ نفر خانم و ۵ نفر آقا هستند. 

به گفته سخنگوی اورژانس در محل حادثه از بستگان مصدومین نیز چند نفر حضور دارند که حالشان مساعد نیست و در محل حادثه از طریق اورژانس در حال رسیدگی به آنها هستند.

خالدی گفت: ۱۷ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده اند و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در محل حادثه مانده اند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: