کد خبر: ۳۹۵۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
معاون پژوهشی خبر داد:
معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: بنا داریم به طرح هایی که از نظر تجاری سازی، میزان بازار و فروش در سطح بالایی قرار بگیرند در مجموع ۲.۵ میلیارد و حداکثر برای هر طرح ۲۵۰ میلیون تومان اعطا کنیم.
اعطای گرنت ۲۵۰ میلیونی به طرح های فناورانه برتر

به گزارش تدبیر نو، دکتر مسعود برومند در نشستی که در معاونت علمی برگزار شد، گفت: نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار کشور همزمان با ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از سوم تا ششم دی ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال به منظور هم افزایی و ارسال پیامی مبنی بر با هم بودن در صدد آمدیم این نمایشگاه را با همکاری معاونت علمی برگزار کنیم.

برومند خاطرنشان کرد: در این دوره از نمایشگاه ها ۵۱ دانشگاه، ۱۵ پژوهشگاه، ۴۰ پارک علم و فناوری، ۷۹ مرکز رشد و ۱۴ موسسه تحقیقاتی فناوری های خود را به عرضه نشاندند.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه شرکت های استارت آپی و دانش بنیان فناوری های خود را عرضه کرده اند، گفت: برای طرح ها در مجموع ۲.۵ میلیارد تومان گرنت مالی اختصاص داده ایم که برای هر طرح حداکثر ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد طرح هایی که در این دوره نمایشگاه ارائه شده برابر با ۳۱۹۹ طرح بوده است، گفت: مراکز رشد ۱۱ درصد، پژوهشگاه ها ۵ درصد، پارک های علم و فناوری ۱۶ درصد، موسسات تحقیقاتی ۵ درصد، دانشگاه ها ۵۸ درصد در این دوره از نمایشگاه مشارکت در عرصه فناوری داشته اند.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: پارک ها توانسته اند ۵۰۵ طرح فناورانه، پژوهشگاه ها ۱۷۴ طرح، مراکز رشد ۳۵۷ طرح، دانشگاه ها ۱۸۵۴ طرح، موسسات تحقیقاتی ۱۶۳ طرح و سایر موسسات ۱۴۶ طرح ارائه شده است.

وی با اشاره به طرح های ارائه شده به نمایشگاه به تفکیک هر استان گفت: استان تهران با بیشترین طرح رتبه اول را در این دوره از نمایشگاه به خود اختصاص داده و ۳۲۰ طرح فناورانه را ارائه کرده است.

به گفته وی بعد از تهران، استان گلستان ۲۵۵ طرح، گیلان ۱۳۱ طرح، مازندران ۱۳۰ طرح، خراسان رضوی با ۱۱۸ طرح، البرز ۱۱۱ طرح، اردبیل ۱۰۹ طرح، اصفهان ۱۰۳، یزد ۵۷ طرح، سمنان ۵۴ طرح، کرمان ۳۳ طرح،  سیستان و بلوچستان۲۴ طرح، آذربایجان ۲۳ طرح، آذربایجان غربی ۲۴ طرح، فارس ۲۲ طرح طرح ارائه کرده اند.

برومند با بیان اینکه طرحی با عنوان یارانه به فناوری در این دوره از نمایشگاه اختصاص داده ایم، گفت: در این طرح از پروژه هایی که با نوآوری همراه هستند یا به مرحله تجاری سازی رسیده اند حمایت هایی خواهیم داشت. میزان حجم قرارداد، رشد یافتگی (TRL)، میزان تولید داخلی و ... در اعطای این گرنت نیز موثر هستند.

وی با بیان اینکه چندین کارگاه در حاشیه نمایشگاه برگزار می شود، گفت: همچنین از طرفی از دستگاه های اجرایی دعوت کرده ایم با فناوران به همکاری بنشینند تاکنون برخی از این دستگاه ها از ۵۰۰ فناوری در راستای اجرایی شدن حمایت کردند.

برومند با اشاره به میزان فروش کل شرکت های حاضر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار گفت: این شرکت ها توانستند ۷۸۰۰ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش برسانند. همچنین بعضی از این شرکت ها عضو پارک ها و مراکز رشد شدند که این حاصل برگزاری نمایشگاه سال گذشته بوده است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: