کد خبر: ۳۹۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به متلاطم شدن خلیج فارس از روز پنجشنبه دریانوردان از تردد غیرضروری به دریا پرهیز کنند.
به گزارش تدبیر نو، فرج اله شکوهی پور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به وزش باد شدید و گـاهی تندبادهای لحظه ای در سطح استان و بر روی خلیج فارس، به ویژه در مناطق شمالی و مرکزی، نسبت به افزایش قابل ملاحظه ارتفاع موج و تلاطم دریا در سواحل استان هشـدار داده می شود.
وی بیان کرد: پیش بینی می شود سرعت وزش باد در برخی ساعت ها به بیش از 70 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از 2 متر افزایش یابد.
شکوهی پور اظهار داشت: از اواخر وقت امروز با ورود یک سامانه بارشی به استان بوشهر به تدریج ناپایداری های جوی افزایش می یابد.
وی افزود: پیش بینی می شود بارش پراکنده باران از فردا در نیمه شمالی استان بوشهر آغاز و از پنج شنبه شب و روز جمعه علاوه بر تشدید ناپایداری ها، بارندگی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش تندباد و احتمال ریزش تگرگ در بیشتر نقاط استان ادامه یابد.
مدیر کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: با توجه به تقویت و تشدید ناپایداری ها، رگباری بودن بارش ها نسبت به آبگرفتـگی معابر عمومی هشدار داده می شود.
وی گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا نیمه ابری گاهی همراه با غبار محلی و در برخی نقاط همراه با پدیده مه و کاهش دید پیش بینی شده است.
شکوهی پور بیان کرد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا 28 کیلومتر در ساعت و از فردا جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا 30 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
وی گفت: برای 24 ساعت آینده ارتفاع موج دریا در خلیج فارس 30 تا 60 و گاهی تا 90 سانتیمتر پیش بینی شده است.
شکوهی پور افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول 01:28، مد اول دریا ساعت 07:09، جزر دوم ساعت 12:15 و مد دوم ساعت 19:07 خواهد بود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: