کد خبر: ۳۹۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از استقرار آمبولانس اورژانس اجتماعی به مدت ۷ روز در سطح شهر برازجان خبر داد
به گزارش تدبیرنو، مهندس ماریا خویشدوست گفت: ایدز معضلی پزشکی بهداشتی است که ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن بسیار گسترده می‌باشد و با مستقر کردن اتوبوس ایدز در مناطق حاشیه شهرها وکمپ‌های ترک اعتیاد به شناسایی موارد جدید بیماری ایدز کمک کنیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: واحد بیماری‌های واگیر ستاد شهرستان، با همکاری اداره بهزیستی برازجان، به منظور ارتقای آگاهی مردم جامعه در خصوص بیماری ایدز، اقدام به مستقر نمودن آمبولانس اورژانس اجتماعی به مدت ۷ روز در مناطق حاشیه شهر و بوستان‌ها وکمپ‌های ترک اعتیاد در شهر برازجان، وحدتیه و سعدآباد کرده است.
مهندس ماریا خویش دوست تصریح کرد: آمبولانس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی با هدف آموزش و معرفی ویروس HIV و کاهش ترس مردم در سطح شهر برازجان مستقر شده است.
وی خاطر نشان کرد: در این اتوبوس‌ها، قرار است از افرادی که در مراجعه به اتوبوس ایدز خوداظهاری می‌کنند، تست رایگان گرفته و جواب آن نیز در زمان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به آنها اعلام شود.
مهندس خویشدوست اظهار کرد: یکی از راهبردهای اساسی که مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت دنبال می‌کند، آزمایش اچ‌آی‌وی، برای کسانی است که داوطلب این کار هستند و هدف این است که شرایطی فراهم شود تا افراد دسترسی بیشتری به این آزمایش‌ها داشته باشند و همچنین آزمایش‌هایی که از مراجعه‌کنندگان گرفته می‌شود، قابل اطمینان است و با کیت‌های تشخیصی سریع انجام می‌شود و تمام اطلاعاتی که از افراد به دست می‌آید، محرمانه است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود، درمدتی که اتوبوس ایدز در سطح شهر مستقر می‌باشد، تعداد ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر آزمایش HIV انجام دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: