کد خبر: ۳۹۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: براساس برنامه ششم توسعه برای اجرای برنامه مدیریت فقر سالانه این نهاد حمایتی به 184هزار میلیارد ریال اعتبارنیاز دارد.
به گزارش تدبیر نو؛ میرهاشم موسوی دوشنبه شب در جلسه آموزشی تبیین برنامه ششم توسعه کمیته امداد در بوشهر افزود: سال گذشته دولت 131 هزار میلیارد ریال اعتبار برای مدیریت فقر به کمیته امداد کمک کرد که 90 درصد آن محقق شد.
وی ادامه داد: همین امر باعث شده کمیته امداد از رویکرد اداری محور به سمت مشارکت محور هدایت شود.
معاون اداری مالی کمیته امداد با اشاره بر لزوم تمرکز راهبردی بر مسائل و چالش های این نهاد حمایتی گفت: نظام شناسایی و پذیرش مددجویان باید بخوبی اجرا شود.
موسوی با بیان اینکه ما فقر را تولید نمی کنیم ادامه داد: کمیته امداد وظیفه شناسایی فقر و مدیریت آن را بر عهده دارد.
مسئول آموزش کمیته امداد گفت: دوره های آموزشی امسال بر اساس برنامه تحولی حوزه ها، با هدف حل مشکلات پیش رو احصا شده است و بر همین اساس 792 ساعت در قالب 88 عنوان دوره آموزشی در سال جاری برگزار می شود.
ذبیح الله عابدی اظهار داشت: سرمایه‌های انسانی از مهم‌ ترین عوامل تولید در یک سازمان به شمار می‌رود که به عنوان یک متغیر ثابت نقش اساسی در پیشرفت و یا عقب ماندن سازمان ایفا می کند.
وی با اشاره به نقش انگیزه در تکامل سازمانی نیروی انسانی بیان کرد: از آنجا که ارتباط وسیعی بین کارکنان با ارباب رجوع در مجموعه کمیته امداد تعریف شده نگاه ما در حوزه آموزش تقویت تعامل چند جانبه بین همکاران و ارباب رجوع از مددجویان تا خیران است.
مسئول آموزش کمیته امداد افزود: با توجه به این که در کمیته امداد شغل مناسب بر اساس دانش، مهارت، تجربه، علاقه، خصوصیات و توان فردی تعریف شده به دنبال این هستیم که در قالب یک برنامه تقویمی و با آموزش های گسترده دانش و مهارت های کارکنان را به روز شود.
عابدی ادامه داد: مهم ‌ترین رکن موفقیت کارکنان انتخاب صحیح و بجای آموزش هاست که بر اساس پایش میدانی سعی شده متناسب با نیازهای سازمانی این آموزش ها تعیین و در قالب یک برنامه تقویمی به اجرا در آید.
وی یادآور شد: در قالب این آموزش ها ایجاد نشاط کاری و انگیزه های مناسب در کارکنان برای خدمت به محرومان نیز هدف است که در کنار انجام آموزش های تخصصی به مسائل بصیرتی نیز با استفاده از توان متخصصان این حوزه توجه می شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: