کد خبر: ۳۹۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
به مناسبت ۱۲ آذر؛
مراسم روز جهانی معلولان به مناسبت ۱۲ آذر به همت مرکز توانبخشی و آموزشی گل های آسمانی گناوه با حضور توانخواهان و مسئولین در جوار یادمان شهدای گمنام این شهر برگزار شد.
مراسم ویژه روز جهانی معلولان در گناوه برگزار شد

به گزارش تدبیر نو، مختار حمیدی رئیس اداره بهزیستی گناوه ظهر دوشنبه در حاشیه این مراسم با تبریک فرارسیدن روز جهانی معلولین گفت: شهرستان گناوه داری ۵ مرکز توانبخشی  و آموزشی ویژه توانخواهان است  که یک  مرکز به صورت شبانه روزی و ۴ مرکز  به صورت آموزشی و توانبخشی به  فعالیت و ارائه خدمت مشغول هستند.

وی گفت: این مراکز عمده فعالیت های خود را در راستای آموزش و توانبخشی به معلولان شهرستان ارائه می کنند تا توانخواهان بتوانند از توانایی خود در راستای زندگی مستقل گام بردارند.

وی افزود: به مناسبت روز جهانی معلولین برنامه های متنوع  و ویژه ای در این شهرستان تدارک دیده شده است که از جمله آنها نصب بنر، تجدید میثاق با شهدا و حضور در محل یادمان شهدای گمنام گناوه، جشن پایان دوره برای تعدادی از توانخواهان در مرکز  توانبخشی وحرفه آموزی گل های آسمانی، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه توانخواهان، حضور فعال در نمایشگاه و ارائه دستاوردها و تولیدات و صنایع دستی تولید شده توانخواهان، برگزاری اردوی یک روزه به مقصد جزیره خارک، بازدید از منازل معلولین موفق وهمکاری با ادارات و نهادها در جهت برگزاری برنامه های این ایام است.

وی گفت: در مرکز آمورشی و حرفه آموزی گل های آسمانی که ویژه پسران بالای ۱۴ سال است هم توانخواهان حرفه های مناسب مانند قالی بافی ، صنایع دستی، هویه کاری و غیره را آموزش می بینند و هم محصولات تولید شده خود را برای فروش به نمایشگاه های مختلف ارائه می کنند.

وی گفت: به مناسبت روز جهانی معلولین برنامه ای نیز با حضور فرماندار محترم و مسئولان شهرستان در مرکز توانبخشی کوشا برگزار شد و ضمن دیدار و اجرای برنامه روز جهانی معلولین برنامه صبحانه سالم در آن مرکز اجرا شد.

مهرداد محسنی مربی مرکز توانبخشی و آموزشی گل های آسمانی گناوه گفت:  این مرکز همواره در خدمت رسانی به توانخواهان پیشقدم بوده و در این رابطه علاوه بر آموزش های مختلف  در جهت ارائه  توانبخشی، روانشناسی، کاردرمانی، گفتاردرمانی و سایر خدمات کوشیده و تمام تلاش ما این است که بتوان شرایط زندگی مطلوبی برای توانخواهان فراهم کرد.

وی گفت: این مرکز به پسران توانخواه بالای ۱۴ سال خدمات ارائه می کند و حرفه های مختلف مانند قالی بافی ، هویه کاری، کار با چوب، حصیر بافی ، بافت کلاهای حصیری و غیره در این مرکز آموزش داده می شود تا با تمام توان و با استفاده از امکانات موجود شرایط ایده ال برای زندگی و آینده توانخواهان فراهم شود.

وی با تقدیر از همه کسانی که از این مرکز و برنامه ها حمایت می کنند گفت: امیدواریم که این مرکز  بیشتر مورد حمایت مسئولان قرار بگیرد و تلاش بیشتری برای حمایت از تونخواهان به کار گیرند تا بتوان خدمات بهتر و بیشتری به آنها ارائه کرد.

/مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: