کد خبر: ۳۸۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
با حضور وزیر نیرو؛
نخستین نیروگاه گازی 42 مگاواتی ساخت داخل در زاهدان با اعتباری افزون بر 400 میلیارد تومان امروز /پنجشنبه/ با حضور وزیر نیرو، استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان استانی افتتاح شد.
به گزارش تدبیر نو؛ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در حاشیه آیین افتتاح واحد گازی 42 مگاواتی نیروگاه زاهدان  اظهار داشت: این نیروگاه مجموعه ای از دستاوردهای بسیار مهم پروژه های تحقیق و توسعه گروه مپنا از جمله توربین MGT40، ژنراتور 50 مگاولت آمپری و سامانه برق و کنترل و تجهیزات جانبی عرضه شده است.
محبعلی قزاق جاهد گفت: نیروگاه گازی 42 مگاواتی زاهدان توان بالایی در زمینه قابلیت های تولید جزیره ای و خارج از شبکه دارد و از توان تامین برق برای 40 هزار مشترک در هرشبانه روز برخوردار است.
به گزارش ایرنا وزیر نیرو صبح امروز پنجشنبه به منظور کلنگ زنی عملیات اجرایی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت 480 مگاوات و همچنین افتتاح نیروگاه گازی 42 مگاواتی وارد زاهدان شد.
بازدید از تصفیه خانه آب زاهدان، طرح دوم خط انتقال آب به زاهدان از زابل و وضعیت آبرسانی به دهستان منزل آب نیز از جمله برنامه های وی در سفر به زاهدان است.
وزیر نیرو در این سفر با استاندار، مجمع نمایندگان و مدیران عامل صنعت آب و برق سیستان و بلوچستان دیدار و گفت و گو خواهد کرد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: