کد خبر: ۳۸۴۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
امام جمعه موقت بوشهر تاکید کرد؛
امام جمعه موقت بوشهر بر لزوم تلاش دولت برای کنترل تورم و جلوگیری از بی‌ثباتی بازار سکه و ارز تاکید کرد.
لزوم تلاش دولت برای کنترل تورم و جلوگیری از بی‌ثباتی بازار

به گزارش تدبیر نو، حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: هر ساله شاهد برگزاری باشکوه‌تر مراسم پیاده‌روی اربعین هستیم و مردم علی‌رغم مشکلات متعدد حضوری گسترده و پرشور در این برنامه دارند.

وی ضمن گرامیداشت دهه وقف خاطرنشان کرد: وقف از اهمیت و ارزش بسیار زیادی برخوردار است و نقش مهمی در رفع مشکلات جامعه برخوردار است و باید فرهنگ وقف را در سطح جامعه گسترش دهیم.

امام جمعه موقت بوشهر خواستار تلاش مسئولان برای رفع مشکلات مردم در عرصه‌های مختلف خصوصا عرصه اقتصادی شد و ادامه داد: مردم انتظار دارند که تیم اقتصادی دولت تلاش گسترده‌ای برای کنترل تورم و جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز داشته باشد.

وی به اهمیت بالای کتاب‌خوانی اشاره کرد و افزود: در جامعه ما آمار پائینی در مورد کتاب‌خوانی وجود دارد که باید با اقدامات مناسب برای بهبود وضعیت سرانه مطالعه در امعه اقدام شود.

افول و زوال آمریکا

هاشمی در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد روند افول و زوال آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: آمریکا با گذشته فرق کرده است و روز به روز به سمت افول پیش می‌رود.

وی از نشانه‌های افول آمریکا به بدهی‌های اقتصادی بیش از ۸۰۰ میلیارد دلاری آمریکا و نرسیدن آنها به هدف های تعیین شده خود اشاره کرد و گفت: تحریم‌های جدید امریکا نیز همچون گذشته نتیجه‌ای جز عزت و سربلندی مردم نخواهد داشت.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به شکست ائتلاف عبری عربی در یمن با وجود حمایت غربی‌ها و در راس آنها آمریکا اضافه کرد: پس از چهار سال اکنون آمریکا به بهانه حمایت از مردم یمن به فکر صلح افتاده است که راهکاری برای نجات عربستان است.

وی با اشاره به آشکارشدن ضعف و بیچارگی کشور عربستان در جنگ مقابل یمن، خاطرنشان کرد: آمریکا به این نتیجه رسیده است که عربستان ابزار خوبی برای جنگ نیابتی در منطقه نیست و نمی‌تواند ضربه‌ای به ایران وارد کند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: