کد خبر: ۳۸۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: به سبب وزش باد و تندبادهای لحظه ای در قسمت های شمالی، خلیج فارس تا یکشنبه هفته آینده مواج و متلاطم است.
به گزارش تدبیر نو؛ پیام مساعدی  افزود: با توجه به این شرایط دریانوردان باید از تردد غیرضروری در دریا پرهیز کنند.
وی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم وقوع ناپایداری جو در ساعاتی از وقت امروز و روزهای آینده در سطح استان و همچنین بر روی دریاست.
مساعدی گفت: پیش بینی می شود افزایش پوشش ابر، بارش باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای پدیده غالب در سطح استان باشد.
وی افزود: علاوه بر باران در مناطق مستعد احتمال ریزش تگرگ دور از انتظار نیست و از فردا جمعه تا یکشنبه هفته آینده رگبار باران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در 24 ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا ابری و طی ساعاتی همراه با وزش باد، بارش باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای پیش بینی شده است.
مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد بطور غالب جنوب شرقی تا شمال شرقی و گاهی شمال غربی با سرعت 14 تا 42 و در هنگام وقوع تندباد بیش از 60 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.
وی افزود: برای 24 ساعت آینده ارتفاع موج دریا 60 تا 120 گاهی تا 150 سانتیمتر و در هنگام وقوع تندباد 90 تا 180 و گاهی بیش از 210 سانتیمتر پیش بینی شده است.
مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 03:36، مد اول دریا ساعت 09:33 ، جزر دوم ساعت 14:38 و مد دوم در ساعت 21:09 خواهد بود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: