کد خبر: ۳۸۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
دبیر برگزاری دومین سوگواره تعزیه کشوری با بیان اینکه این سوگواره با حضور ۱۰ گروه در جم برگزار شده است گفت:مراسم پایانی دومین سوگواره تعزیه خوانی کشوری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جم برگزار می‌شود.

 به گزارش تدبیر نو؛ علی پریشان  با بیان اینکه برای دومین سال پیاپی سوگواره تعزیه کشوری به میزبانی جم برگزار می‌شود اظهار داشت:این سوگواره همزمان با اربعین  حسینی با حضور 10 گروه تعزیه خوان از سراسر کشور از 8 آبانماه مصادف با 20  ماه صفر به مدت 10 روز درشهرستان جم برگزار شده است.

دبیر دومین سوگواره تعزیه کشوری اهداف برگزاری این سوگواره را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:تعزیه از هنرهای اسلامی است که در راستای زنده‌ ماندن یاد و خاطره رشادت‌های سرور و سالار شهیدان و شهدای دشت کربلا، سوگواره‌ تعزیه برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: این سوگواره باهمکاری و تعامل نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، هیئت تعزیه خوانی حسینیه شاه نشین و شرکت‌های تابعه نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه و مسئولان شهرستان جم برگزار شده است.

پریشان از برگزاری مراسم پایانی سوگواره تعزیه کشوری با حضور وزیر ارشاد خبرداد و بیان کرد: مراسم اختتامه این سوگواره با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در شهرستان جم برگزار می‌شود.

/تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر: