کد خبر: ۳۸۴۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: بانک جامع اطلاعات به روز فرهنگی و سایر فعالیت ها و ظرفیت های فرهنگی، علمی، جهادی و نخبگانی مساجد این استان تشکیل و راه اندازی شود.
به گزارش تدبیر نو، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز سه شنبه در نشست شورای عالی رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر افزود: سند چشم انداز جامع این حوزه همراه با شرح وظایف دستگاه های فرهنگی و متولی و نهادهای دانش بنیان مردمی نیز باید نهادینه و بومی سازی شود.
وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، ستاد اقامه نماز در کنار سازمان اوقاف و امورخیریه به منظور مدیریت بهتر کارکردهای مختلف مساجد با نگاه و هم اندیشی جمعی برنامه ریزی کنند.
صفایی بوشهری ادامه داد: کارگزارن دینی مساجد و خادمان فرهنگی مساجد به برپایی و اقامه نمازجماعت و بیان احکام دینی و پاسخ به شبهات اهتمام ویژه داشته باشند.
وی تاکید کرد: برای آموزش شیوه مدیریت مسجد یک دوره آموزشی و تحلیلی با محوریت 'درس اخلاق و مدیریت مسجد' ویژه ائمه جماعات و کارگزاران دینی مساجد در بوشهر برگزار شود.
صفایی بوشهری اظهار داشت: مسجد یکی از شئونات ولایت فقیه محسوب شده از این رو توجه به مسائل و موضوع های مرتبط با آن امری اجتناب ناپذیر است./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: