کد خبر: ۳۸۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۳
معاون استاندار بوشهر:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: عبور از تحریم‌های جدید با حفظ انسجام و همدلی میسر است.
عبور از تحریم‌های جدید با حفظ انسجام و همدلی میسر است

به گزارش تدبیر نو، مجید خورشیدی عصر دوشنبه در همایش جلوه‌های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس که در دانشگاه پیام نور استان بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: در جنگ‌ها اولین عاملی که به آن پشت پا زده می‌شود قوانین،  مقررات و ارزش های انسانی است.

وی در ادامه افزود: در طول تاریخ جنگ های فراوانی مشاهده شده، چرا که جنگ پایان قانونمندی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: اما به طرز عجیبی ما در قیام عاشورا در پایبندی اصحاب امام حسین(ع) از اهداف و انسانیت مشاهده می کنیم و طبق نقل قول ها  قدمی از اهداف و دستورات خداوند فراتر نمی‌روند.

وی عنوان کرد: در حادثه عاشورا صحنه های فراوانی از انسانیت نقل شده که در هشت سال دفاع مقدس نیز توسط رزمندگان ما به تاسی از اصحاب امام حسین (ع) انجام شد.

خورشیدی تصریح کرد: زمانیکه عراقی‌ها بخشی از کشور را تصرف کردند جنایاتی را انجام دادند که تاریخ از بیان آن شرم دارد اما رزمندگان ما در هیچ جا عنوان نشده که اخلاق و انسانیت را زیر پا بگذارد.

وی با بیان اینکه رعایت تقوا و مظاهر دین را در دو صحنه می‌توان مشاهده کرد، خاطر نشان کرد: نفس اسارت همراه با ذلت است اما همونگونه که در اسرای کربلا و دفاع مقدس دیده ایم اسارت آنها همراه با عزت مندی بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: دفاع مقدس عامل وحدت و انسجام مردم ایران بود چیزی تمایز مذهبی دینی و زبانی نداشتیم ارزش های دفاع مقدس عامل وحدت شود.

وی گفت: امروز نیز با انجام تحریم های جدید با می‌توان انسجام از این گذر تاریخی نیز به سلامت از آن عبور کنیم./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: