کد خبر: ۳۸۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
مدیرکل اوقاف بوشهر:
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: اوقاف و امور خخیریه استان بوشهر ۱۰۰ میلیارد تومان از مردم و دستگاه‌های اجرایی طلب‌کار است.
اوقاف بوشهر ۱۰۰۰ میلیارد ریال از مردم و ادارات طلب‌کار است

به گزارش تدبیر نو، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل پور ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه همواره در سه حوزه قرآنی، موقوفات و بقاع متبرکه و امامزادگان فعالیت دارد، اظهار داشت: رسانه ها، امام جماعات مساجد و هیئت های علمی دست به دست هم بدهند و با تشویق مردم، فرهنگ وقف را بین مردم جامعه نهادینه بشود.

وی عنوان کرد: در جامعه افرادی هستند که از وقف استفادهٔ می کند ولی حق وقف را پر داخت نمی کنند.

اسماعیل پور با بیان اینکه دو نوع وقف انتفاعی و منفعتی داریم خاطر نشان کرد: موقوفه‌ها در استان بوشهر تنها برای استفاده قشر خاصی نیست و در اختیار عموم مردم و نیازمندان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر تصریح کرد: وقتی گفته می‌شود فلان ملک جزو اموال موقوفه است، صرفا به این نیست که رایگان است بلکه باید حق وقف آن پرداخت شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: درآمد حاصل از امور موقوفه صرف فقرا و افراد کم بضاعت جامعه می شود که تحت پوشش هیچ سازمانی نیستند.

وی بیان اینکه گروه های جهادی، مساجد، هیئت‌های علمی و خیلی از برنامه‌های فرهنگی ما بودجه لازم را ندارند، افزود: وظیفه ما صیانت از وقف است.

اسماعیل پور تاکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیره استان بوشهر از مردم و دستگاه‌های اجرایی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که پرداخت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه اجاره موقوفات برای مردم بسیار پایین است اظهار داشت: مبلغ دریافتی حاصل از موقوفه ها برای هرسال بین ۱۲۰ هزار تومان تا ۱۵۰ هزار تومان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر خاطر نشان کرد: تعامل سازمان اوقاف و امور خیره با دستگاهای اجرایی خوب و سازنده است.

وی ادامه داد: طبقه اول پروژه دارالقرآن در خیابان عاشوری  به زودی افتتاح خواهد شد و برای کامل شدن این پروژه نیاز به بودجه و اعتبار بیشتر دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیره تصریح کرد :از نظر سازمان اوقاف بنای تاریخی دژ دشتستان برای واگذاری به بخش خصوصی هیچ مشکلی ندارد و امیدواریم با تعامل سازنده بین دستگاهای اجرایی این بنا به زودی احیا و مرمت شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: