کد خبر: ۳۸۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
معاون گمرکات استان بوشهر:
معاون صادرات و ترانزیت حوزه گمرکات استان بوشهر گفت: رونق تولید و تقویت صادرات اولویت گمرکات استان بوشهر است.
به گزارش تدبیر نو، بهروز قره‌بیگی ظهر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه سرپرست گمرک منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر اظهارداشت: مناطق  ویژه در راستای کمک به تولید و رونق اشتغال و توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی ایجاد شده‌اند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ایجاد این مناطق تجارت است، افزود: هم‌اکنون سه منطقه ویژه اقتصادی شامل منطقه ویژه اقتصادی یک و دو بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در استان وجود دارد که گمرک در حال ارائه خدمت در این مناطق است.

معاون صادرات و ترانزیت حوزه گمرکات استان بوشهر یادآورد شد: هم اکنون ظرفیت های بسیار خوبی برای صادرات از مناطق ویژه استان به خصوص منطقه ویژه اقتصادی یک و دو بوشهر وجود دارد که بنگاههای اقتصادی مستقر در این مناطق می توانند از خدمات گمرکی آن استفاده لازم را ببرند.

قره بیگی اضافه کرد: گمرک در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین پیروی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی همواره رونق تولید و تقویت صادرات را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

فعالیت ۱۷۰ شرکت در منطقه ویژه بوشهر

 مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیز گفت: هم اکنون ۱۷۰  شرکت خدماتی و تولیدی ثبت شده در این منطقه فعالیت دارند که زمینه اشتغال یک هزار نفر را فراهم کرده‌اند.

حسین نامور با بیان این نکته که تعامل میان گمرک و مدیریت منطقه یک اصل مهم در راستای تسریع امور و در نهایت رضایتمندی سرمایه گذاران و مراجعین منطقه به شمار می رود از همکاری و تعامل مناسب و خوب سرپرست پیشین گمرک این منطقه تقدیر و تشکر کرد.

در پایان مراسم ضمن تقدیر و تشکر از محمدرضا بستانی سرپرست پیشین گمرک منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر، امراله دهقانی به عنوان سرپرست جدید گمرک این منطقه معرفی شد./مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: