کد خبر: ۳۸۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
تدبیرنو،استاندار بوشهر با تأکید بر تدوین برنامه برای رفع مشکل تأمین آب آشامیدنی استان بوشهر گفت: برای حل مشکل تأمین آب آشامیدنی برازجان وزارت نیرو با شیرین‌سازی آب دریا برای این شهر موافقت کرد.
عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در نشست جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان بوشهر حل مشکلات آب آشامیدنی استان را یکی از اولویت‌ها دانست و اظهار داشت: مسئولان و دست‌اندرکاران باید از هم‌اکنون برای تأمین آب آشامیدنی تابستان آینده شهرها و روستاهای استان بوشهر متمرکز شوند.

وی با بیان اینکه تابستان گذشته تابستان سختی برای جمعیت استان بوشهر در تأمین آب آشامیدنی بود ابراز کرد: هرچند در بیشتر شهرها و روستاهای این استان مردم با مشکلاتی مواجه بودند ولی مردم دشتستان دچار تنش آبی شدید هستند.

استاندار بوشهر با تأکید بر توجه به رضایتمندی و امیدآفرینی مردم افزود: نباید در تفسیر قوانین برای مردم مانع ایجاد شود بلکه همه مسئولان باید در حل مشکلات مردم در برطرف کردن موانع تلاش کنند.

گراوند با اشاره به نشست‌های تخصصی برای رفع مشکلات آب با  مسئولان کشوری خاطرنشان کرد: در این زمینه با رئیس مجلس، معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر کشور در حل مشکل کم‌آبی استان بوشهر نشست‌هایی برگزار شد.

وی با تأکید بر پیگیری مسئولان حوزه آب استان بوشهر برای اجرای طرح‌های مطرح‌شده با مسئولان کشوری گفت: تصمیماتی در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای اجرای برخی طرح‌های آبرسانی استان بوشهر اتخاذ شده که باید برای عملیات آنها پیگیری‌‌های لازم انجام شود.

استاندار بوشهر با تأکید بر به نتیجه رسیدن این طرح‌ها تا تابستان آینده گفت: برای حل مشکل تأمین آب آشامیدنی برازجان وزارت نیرو با شیرین‌سازی آب دریا برای این شهر موافقت کرد.

گراوند افزود: باید مسئولان، مقدمات کار برای عملیاتی شدن برداشت آب دریا و نصب آب‌شیرین‌کن در راستای تأمین آب برازجان پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

وی مطمئن‌ترین آب آشامیدنی را شیرین‌سازی آب دریا دانست و گفت: با توجه به صدور مجوز ایجاد آب‌شیرین‌کن عسلویه باید این مهم به‌زودی عملیاتی شود.

استاندار بوشهر عملیاتی شدن طرح آب‌شیرین‌کن 10 هزار مترمکعبی بوشهر و کنگان، آب‌شیرین‌کن دلوار و سه روستای دیگر را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در جلسه آینده باید گزارشی در این خصوص ارائه شود.

گراوند بر مسدود کردن چاه‌های آب غیرمجاز در 500متری حریم چاه‌های آب آشامیدنی تأکید کرد و اضافه کرد: پلیس حفاظت از منابع آب استان بوشهر باید گزارشی از روند چاه‌های غیرمجاز ارائه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: