کد خبر: ۳۸۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
وزارت خارجه قطر از درخواست واشنگتن مبنی بر پایان جنگ در یمن استقبال کرد.
واکنش قطر به درخواست واشنگتن برای پایان جنگ در یمن

به گزارش تدبیر نو ، دولت قطر امروز پنجشنبه از دعوت آمریکا برای توقف درگیری نظامی در یمن استقبال کرد و آن را گامی تشویق کننده برای یافتن راهکار سیاسی برای حل بحران و پایان دادن به رنج مردم یمن دانست. 

وزارت خارجه قطر در بیانیه ای اعلام کرد: کشور قطر از هر تلاشی برای آشتی ملی و پایان دادن به جنگ بیهوده‌ای که مردم یمن بدبختی آن را می‌کشند و بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و ابتکار کشورهای حاشیه خلیج فارس و نتیجه گفتگوهای ملی، کاملا حمایت می‌کند. 

در این اعلام موضع دوحه همچنین آمده است که این کشور بار دیگر بر موضع ثابت خود در حمایت از وحدت، استقلال و سلامت ارضی یمن تأکید می‌کند و خواستار کمک کشورهای موثر در جامعه بین‌المللی به کشور برادر یمن و اتخاذ تدابیر لازم برای رسیدگی به وضعیت انسانی این کشور است.

وزارتخانه خارجه و دفاع آمریکا روز گذشته در اقدامی همزمان خواستار توقف فوری جنگ در یمن و برقراری آتش بس در این کشور ظرف یک ماه آینده شدند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت، حملات گسترده ای را علیه این فقیرترین کشور عربی آغاز کردند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: