کد خبر: ۳۸۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
مدیرکل محیط زیست:
تدبیرنو: هفته گذشته کلیپی کوتاه در فضای مجازی استان منتشر شده بود که در مسیر برازجان-گناوه، یک خودروی سنگین یک قلاده سگ را به گوشه خود آویزان کرده و به حرکت ادامه می داد.

به گزارش «تدبیرنو»؛ حالا مدیرکل محیط زیست استان می گوید: با رصد مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان دشتستان در فضای مجازی، 2 متخلف حیوان آزاری و شکاروصیدغیرمجاز پرنده که تصاویر آن در فضای مجازی انتشار یافته، دستگیر شدند.

فرهاد قلی نژاد ادامه داد: این موارد شامل انتشار تصاویری از صید غیرمجاز و غیرمنصفانه پرنده تیهو توسط یک شکارچی و حیوان آزاری توسط راننده خودرو باری بود که پس از تحقیقات افراد متخلف شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی برای جلوگیری و برخورد با شکارچیان و حیوان آزاران توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کنترل می شود گفت: تاکنون تعداد زیادی پرونده از همین دست، در مراجع قضایی تشکیل گردیده و متخلفین با توجه به مستندات غیرقابل انکار محکوم شده اند.

لازم به ذکر است انتشار هرگونه تصاویر حیوان آزاری، شکاروصید و تبلیغ شکار غیرقانونی در صفحات مجازی برابر قوانین شکاروصید و قانون رسیدگی به جرائم رایانه ای جرم محسوب می گردد

نام:
ایمیل:
* نظر: