کد خبر: ۳۷۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با توجه به بندری بودن این شهر احداث آکواریم دریایی می تواند به رونق گردشگری این شهر کمک کند.
به گزارش تدبیر نو، ابوذر دهدار روز پنجشنبه در دیدار با سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: جای یک اکواریم دریایی و المان های زیست محیطی در شهر بوشهر احساس می شود که در این ارتباط شورای اسلامی شهر بوشهر آماده تعامل با محیط زیست است.
وی بیان کرد: استفاده از فضاهای تبلیغاتی در سطح شهر برای انتقال پیام های زیست محیطی از جمله ظرفیت هایی است که می تواند به تعامل دو سویه شورای شهر و محیط زیست کمک کند.
دهدار ادامه داد: تشکیل کمیته محیط زیست شهری در شورای شهر بوشهر با هدف طرح های محله سبز و آپارتمان سبز از جمله کارهایی است که با همکاری محیط زیست در شهر بوشهر قابلیت اجرایی دارد.
وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر بوشهر، برای توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست درخواست داریم اداره کل محیط زیست در زمینه صدور مجوزهای زیست محیطی سازه های واقع در مرز مشترک بین خشکی و ساحل مانند فانوس دریایی و اسکله تفریحی همکاری لازم با شورا و شهرداری داشته باشد.
دهدار گفت: برای دستیابی به یک شهر زیست پذیر و پایدار تنها فعالیت های مهندسی، کارآمد نبوده بلکه آموزش و فرهنگ سازی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: تزریق تفکر محیط زیستی در بخش های مختلف می تواند نقش تاثیرگذاری در پیشبرد اهداف کلان شهری و بهبود وضعیت محیط زیست داشت.
دهدار بیان کرد: ایجاد تعامل و همکاری های موثر در حوزه محیط زیست بین شورا و شهرداری با محیط زیست می تواند منجر به ارتقای مولفه های کیفیت زندگی شهری و شاخص های محیط زیستی شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: