کد خبر: ۳۷۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر خبر داد:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: هیئتی متشکل از مدیران دولتی و بخش خصوصی با سرپرستی استاندار بوشهر برای ایجاد روابط بهتر و بیشتر تجاری و صادرات غیر نفتی به قطر کردند.
به گزارش تدبیر نو، سید حسین حسینی محمدی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر هیئتی متشکل از مدیران دولتی و بخش خصوصی استان به سرپرستی استاندار بوشهر به قطر اظهارداشت: این سفر با هدف ارتباط بیشتر بین این دو کشور در زمینه تجاری و به دعوت وزارت شهرداری و محیط زیست قطر صورت گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه افزود: رفع موانع صادرات و افزایش صادرات غیر نفتی از مهمترین اهداف این سفر بوده است.

وی گفت: با توجه به تحولات اخیر مبنی بر تحریم سیاسی و اقتصادی کشور قطر توسط برخی از کشور های عربی حوزه خلیج فارس فرصت مناسبی برای احیاء و گسترش فعالیت ها با این کشور است.

حسینی محمدی تصریح کرد: در شش ماه نخست سال ۳۶ هزار تن کالا از گمرک بوشهر به ارزش بیش از ۵۷ میلیون دلار به کشور قطر صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه فاصله بنادر استان بوشهر با قطر کم است عنوان کرد: استان بوشهر ظرفیت های عظیم غیر نفتی مانند شیلات، نخیلات،تولیدات معدنی و صیفی جات دارد که میتوان برای توسعه صادرات فرآهم کرد./مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: