کد خبر: ۳۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
با برگزاری اختتامیه؛
تدبیرنو، آیین اختتامیه اولین جشنواره استانی شعر سالمندی بوشهر با معرفی برگزیدگان در بخش‌های کلاسیک، سپید و گویشی برگزار شد.

آیین اختتامیه نخستین جشنواره استانی شعر سالمندی با حضور از شاعران، مسئولین و اصحاب رسانه در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش «تدبیرنو»، در این آیین رئیس مرکز بنیاد فرزانگان جهاندیده اظهار داشت: برای اولین بار طی مشورت و خرد جمعی با تعدادی از ادیبان و صاحب‌نظران استان، بر آن شدیم جهت تکریم ویژه سالمندان از زبان شعر و لطافت روح و احساس پاک شاعرانه بهره‌مند شویم.

غلامحسین کروبی افزود: به فضل الهی شاهد استقبال چشمگیر جمع کثیری از شاعران برجسته جوان و پیشکسوت استان در بخش شعر کلاسیک، نو و گویشی بودیم که در نوع خود کم‌نظیر و ستودنی است.

در ادامه دبیر اجرایی جشنواره با اشاره به روند برگزاری جشنواره گفت: سالمندی دوران ظریف و حساسی از زیست انسانی است و از این رو هدف ما از برپایی این جشنواره توجه به سلامت و نشاط سالمندان و نگرش تازه به این رویداد اجتماعی از دریچه توانایی و دانایی است.

غلامرضا ابراهیمی یادآور شد: رسالت وزین به تصویر کشیدن سالمندان، این تابلوهای ماندگار زندگی را شاعران با اندیشه، قلم و طبع زلال خود بر دوش می‌کشند.

عضو هیئت‌داوران جشنواره از دیگر سخنران این آیین بود و اظهار داشت: هیئت‌داوران در مرحله اولیه داوری از مجموع ۳۰۰ اثر ارسالی، از میان شاعران شرکت کننده هر کدام از داوران، ۲۰ شاعر کلاسیک، ۱۵ شاعر سپیدسرا و ۱۰ شاعر گویشی را انتخاب کرد و به مرحله نهایی جهت تقدیر و تجلیل معرفی شدند.

عبدالله رئیس خاطرنشان کرد: عناصر برجسته‌ای چون زبان‌آوری، تصویرسازی، تخیل نیرومند، شهود شاعرانه، تعمیق لایه‌های حسی و عاطفی، توجه به مختصات فردی و اجتماعی انسان معاصر و همچنین پیوند عمیق متن با تکریم و کرامت سالمندی را از جمله معیارهای شاخص خود در ارزیابی آثار در نظر داشته است.

در پایان این مراسم برگزیدگان نهایی در بخش‌های مختلف جهت تجلیل و تقدیر معرفی شدند.

بر این اساس احمدرضا احمدی فر از بوشهر و فرخنده استاد زاده از دشتستان در بخش کلاسیک، سید یوسف صالحی از دشتی در بخش سپید و معصومه خدادادی از دشتستان در بخش شعر گویشی به عنوان هنرمندان برگزیده معرفی شدند.

فرح راورد شیری از بوشهر و عباس بیشک از دشتستان در بخش شاعران پیشکسوت مورد تقدیر قرار گرفتند.

شایان ذکر است این جشنواره به میزبانی بنیاد فرزانگان جهاندیده استان بوشهر با همکاری دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور، اداره کل بهزیستی استان بوشهر، سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری بوشهر، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، انجمن شعر و ادب بوشهر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail


Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

 

نام:
ایمیل:
* نظر: