کد خبر: ۳۷۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
ولایتی تأکید کرد:
رئیس هیات امناء و موسس دانشگاه آزاد گفت: کسی که اعتقادات مردم و ارزش های انقلاب را زیر سوال می برد جایی در دانشگاه آزاد نخواهد داشت.
به گزارش تدبیر نو، علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در همایش مدیران استانی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش عالی باید بر اساس اصول و ارزش های اسلامی، دینی و منطبق بر دیدگاه های انقلاب و مقام معظم رهبری پیش رود گفت: باید دانشگاهی داشته باشیم که منطبق بر دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی ادامه داد:  نباید در این زمینه تعارف کرد و باید دانشگاهی اسلامی و دینی داشته باشیم هر چند که بعد از انقلاب دانشگاه ها در شرایط به مراتب بهتری قرار گرفته اند.

رئیس هیات امناء و موسس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به واسطه یک نیاز بزرگ در جهان اسلام به وجود آمد و نقش بسیار ارزشمندی هم در آموزش عالی کشور دارد که با بیش از یک میلیون و چهارصد هزار دانشجو توانسته نیاز مردم به آموزش عالی را تکمیل و تامین کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تاکید بر این که جوانان سرمایه های مهم نظام هستند تصریح کرد: این دانشگاه باعث شد که نسل مومن و انقلابی کمتر برای تحصیل به خارج از کشور بروند بنابراین باید برای رشد و ارتقاء آن تمام همت را به کار برد.

ولایتی در مورد نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تربیت جوانان و دانشجویان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید دانشجویانی متخصص، متدین، احیا کننده ارزش های انقلاب و اسلام را تربیت کند و بی تردید کسی که اعتقادات مردم و ارزش های انقلاب را زیر سوال می برد جایی در دانشگاه آزاد نخواهد داشت و لذا در مورد مسائل اعتقادی و اسلامی با کسی تعارف نداریم و در این جهت گزینش و ارزشیبابی در خط مقدم قرار دارند و در این زمینه باید اهتمام جدی داشت.

وی با تاکید بر این که آرزوی ما این است که دانشگاه آزاد به بالاترین جایگاه علمی، دینی و اسلامی برسد افزود: مقابله با ترویج ارزش های ضد اسلامی و انقلابی بسیار مهم است و امیدواریم روزی دانشگاه پرچم دار علم، عمل و ارزش های دینی، اسلامی و اعتقادی باشد.

ولایتی در ادامه سخنان خود به اهمیت قضاوت و داوری پرداخت و تصریح کرد: باید با عدالت رفتار شود، ضمن آن که موضوعات برای شما باید بر اساس مدارک و مستندات و نه قضاوت شخصی و احتمالی به اثبات برسد و بی تردید باید آبروی مومن حفظ شود، چرا که آبروی مومن از هر چیزی مقدس تر است و در این مورد گزینش نقش بسیار مهمی دارد/مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: