کد خبر: ۳۷۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
موسسه افکارسنجی پیو:
نتایج نظرسنجی جدید موسسه پیو از بیش از 20 کشور نشان می‌دهد که آمریکای تحت مدیریت ترامپ جایگاه نازلی در افکار عمومی مردمان جهان یافته است.
به گزارش تدبیر نو، شمار مردمانی که دیدی منفی نسبت به ایالات متحده دارند، در آخرین نظرسنجی پیو به رقم کم سابقه 43 درصد رسیده است.
زمانی که منحصرا بحث مقبولیت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و دولتش به میان می‌آید، موافقان او تنها 27 درصد از جامعه آماری نظرسنجی را تشکیل می‌دهند و بیش از 70 درصد هم گفته‌اند که اعتمادی به ترامپ ندارند.
محبوبیت ترامپ در اسپانیا، فرانسه و آلمان هم به ترتیب 7، 9 و 10 درصد ارزیابی شده که کم‌ترین در میان کشورها و نواحی نظرسنجی شده است.
بیش‌ترین حامیان دولت آمریکا در جهان را شهروندان کره جنوبی، فیلیپین و رژیم صهیونیستی تشکیل می‌دهند که مقبولیت واشنگتن در آن‌ها به بیش از 80 درصد می‌رسد.
از میان سران کشورهای آلمان، فرانسه، چین، روسیه و آمریکا، ترامپ کمترین جایگاه را از نظر محبوبیت کسب کرده و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هم با 52 درصد در صدر قرار گرفته است.
نظرسنجی پیو در ماه‌های مه تا اوت (اردیبهشت تا شهریور) انجام شده و جامعه آماری آن بیش از 900 نفر بوده است.
از دید کارشناسان آنچه موجب تضعیف جایگاه آمریکا در عرصه جهانی شده، سیاست های انزواطلبانه کاخ سفید از زمان روی کار آمدن دولت جدید و همچنین حمایت کاخ سفید از جنایاتکارانی بوده که دستشان به خون مردم یمن و فلسطین آلوده است.
دولت ترامپ تاکنون همچنین گام‌های متعدد بسیاری در راستای تضعیف نهادها و توافق‌های بین‌المللی برداشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به لغو عضویت آمریکا در توافقنامه آب و هوایی پاریس، خروج از توافق هسته‌ای با ایران و کاهش بودجه نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد اشاره کرد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: