کد خبر: ۳۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
معاون بنیاد مسکن:
معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن گفت: با خرید 500 میلیارد تومان قیر برای اجرای آسفالت در روستاها، به زودی کار توزیع رایگان آن در سطح کشور آغاز می‌شود.
به گزارش تدبیر نو؛ هادی درخشی‌فر اظهار داشت: با کمک منابع استانی و ملی به دنبال اجرای طرح‌های هادی روستایی در سطح کشور هستیم.

 وی افزود: مسئولیت کلی ساخت و سازها و مقاوم‌سازی در روستاها در پس از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان و پیش‌روی دریا به عهده بنیاد مسکن است و اقدامات انجام شده در این زمینه به گونه‌ای است که سبب شده که پس از ساخت و ساز در این مناطق، در حوادث مشابه مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن تصریح کرد: سالانه بنیاد مسکن با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت اقدام به ساخت 200 هزار واحد مسکونی در سطح روستاها و شهرهای کوچک می‌کند که در ماندگاری خانواده‌ها و کاهش سطح مهاجرت به شهرهای بزرگ تاثیرگذار بوده است.

درخشی‌فر ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه‌های بنیاد مسکن کشور شناسایی روستاهای هدف گردشگری است که با ایجاد تسهیلات مناسب برای ساخت‌و سازهای متناسب با گذشته روستا، به دنبال احیاء صنعت گردشگری و بوم‌گردی هستیم .

وی عنوان کرد: تخصیص اعتبارات را بر اساس یک عدالت و توازن در توسعه مناطق روستایی و شهرهای کوچک دنبال می‌کنیم و سعی ما این است که هم از منابع استانی و هم از منابع ملی در این زمینه هزینه شود.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن یادآور شد: اجرای طرح هادی و تخصیص قیر رایگان را در سطح روستاهای کشور دنبال می‌کنیم به گونه‌ای که برای سال جاری با خرید 500 میلیارد تومان قیر، به زودی کار توزیع رایگان آن در سطح کشور آغاز می‌شود.

درفشی‌فر ادامه داد: ایمن‌سازی، نوسازی و ساماندهی بافت روستایی، بازنگری طرح‌های هادی گذشته و به‌سازی محیط روستایی را در تمامی روستاهای کشور با حفظ اولویت نیاز در سال جاری به عنوان یک اولویت در دست اجرا داریم./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: