کد خبر: ۳۳۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
مدیرامور شعب صندوق امداد ولایت بوشهر:
مدیرامور شعب صندوق امداد ولایت استان بوشهر گفت: 22 میلیارد و 500 میلیون تومان وام کارگشایی و اشتغال از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان بوشهر به نیازمندان بوشهری پرداخت شد.

به گزارش تدبیر نو، کریم خطیبی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به فعالیت‌های صندوق امداد ولایت اظهار داشت: این صندوق از سال 95 با هدف ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به خانوارهای نیازمند، خدمات ارزنده‌ای را در زمینه اشتغال، توانمندسازی و رفع مشکلات به نیازمندان ارائه کرده است.

وی با اشاره به فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، افزود: ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و پرداخت وام با شرایط آسان به نیازمندان از اهداف اصلی این صندوق است تا افراد برخوردار و خیّر سرمایه خود را در این صندوق سپرده‌گذاری کنند.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان بوشهر بیان کرد: در سال گذشته، چهار و هزار و 96 فقر تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش 22 میلیارد و 500 میلیون تومان در زمینه کارگشایی و اشتغال به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان غیرتحت حمایت پرداخت شده است.

خطیبی با اشاره به این که این تسهیلات در دو بخش اشتغال و کارگشایی به نیازمندان پرداخت شده است، افزود: سه هزار و 459 فقره از این وام‌ها در سرفصل کارگشایی و 637 فقره در بخش وام‌های اشتغال در اختیار مددجویان ونیازمندان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اساسنامه صندوق امداد ولایت مبنی بر پرداخت تسهیلات به اشخاص حقیقی (مددجویان و نیازمندان) بیان کرد: تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های مشاغل خانگی، طرح‌های تولیدی و خدماتی، کشاورزی و دامداری به مددجویان و سایر افراد نیازمند پرداخت و وام‌های کارگشایی در زمینه‌های هزینه‌های ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، کمک‌هزینه‌های تحصیلی، اجاره و تعمیرات مسکن در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان بوشهر با تأکید بر این که شرایط ضمانت تسهیلات پرداختی این صندوق نسبت به سایر بانک‌ها آسان‌تر است، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی ضعیف افراد وام‌گیرنده، اقساط تسهیلات بدون هیچ سودی در بلندمدت از آن‌ها دریافت می‌شود.

خطیبی سقف اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی را با توجه به نوع طرح از 30 تا 50 میلیون تومان در اقساط 84 ماهه و  سقف پرداخت وام کارگشایی را پنج میلیون تومان در اقساط 50 ماهه ذکر کرد و گفت: پرداخت این تسهیلات با ساده‌ترین روش ضمانت و با کارمزد سه درصد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه صندوق قرض‌‌الحسنه امداد ولایت به شبکه شتاب متصل است، تصریح کرد: این صندوق خدمات الکترونیکی، اتصال پوز و صدور آنی کارت الکترونیکی را به سپرده‌گذاران ارائه می‌کند و آمادگی ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان است.

مدیرامورشعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان بوشهر ضمن اشاره به محدودیت اعتباری در پرداخت وام‌های کارگشایی، از کلیه خیّران استان نیز دعوت کرد تا با سپرده‌گذاری در این صندوق نسبت به رفع مشکل نیازمندان کمک کنند.

خطیبی ادامه داد: مردم نیکوکار استان بوشهر با افتتاح حساب پس‌انداز قرض‌الحسنه در این صندوق ضمن بهره‌مندی از اجر معنوی می‌توانند یاری‌گر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان در گسترش پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان شوند.

وی با اشاره به شرایط پرداخت وام به مددجویان و نیازمندان، گفت: در صورت تائید استحقاق نیازمندی متقاضی و تشخیص کمیسیون حمایتی کمیته امداد، مددجویان نیازمند می‌توانند از وام‌های کارگشایی نیز بهره‌مند شوند./فارس

نام:
ایمیل:
* نظر: