کد خبر: ۳۳۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
تدبیرنو - آیین گرامیداشت روز تالاسمی با حضور مسئولان در بیمارستان شهید گنجی برگزار شد.
ماریا خویش دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان عصر شنبه در این مراسم اظهار داشت: زندگی برای یک فرد تالاسمی بسیار مشکل و دردآور است و از این رو زوج‌های جوان، برای جلوگیری از تولد فرزند تالاسمی باید آزمایشات قبل از ازدواج را جدی بگیرند.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان فقط  ۲۵ درصد در ارتقای شاخص‌های سلامت نقش دارد و مابقی بایستی با تعامل بین سایر ارگان‌ها و مردم تامین شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان داشت: تعامل و همکاری بین بخشی ارگان‌ها و نهادهای مختلف جامعه با مردم می‌تواند در نهادینه کردن الگوی زندگی سالم در اجتماع، که همانا رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از بیماری‌ها است، تاثیر فراوانی داشته باشد.

خویش دوست افزود: تحقیقات علمی نشان داده که معمولا بچه های تالاسمی از ضریب هوشی نسبتا بالایی برخوردارند و می توانند به درجات علمی بالایی برسند.

شهردار برازجان نیز در این آئین اظهار داشت: از بدو تصدی شهرداری، همواره به کارهای فرهنگی اهتمام داشته ام.

محمدحسن محمدی افزود: در مجموعه شهرداری کارهای فرهنگی را از اولویت ها محسوب کرده و در کنار اقدامات عمرانی، مورد توجه بوده است.

محمدی ابراز داشت: در اقدامات فرهنگی برای پیشگیری و کاهش بیماری‌ها با تمام توان در خدمت مجموعه بهداشت و درمان شهرستان خواهیم بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: