کد خبر: ۳۳۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی استان بوشهر گفت: غرفه روستای درازی این شهرستان به عنوان روستای دوست دار کتاب کشور در نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت.
به گزارش تدبیر نو؛حمید زارعی افزود: این غرفه با هدف معرفی و ارایه فعالیت های روستای درازی در حوزه کتابخوانی دایر شده است.
وی اضافه کرد: معرفی فعالیت های روستای درازی در قالب بنر، کتابچه و بروشور، نمایش آثار مولفان روستا و شهرستان و صنایع دستی، لباس محلی دشتی و محصولات غذایی و اجرای موسیقی محلی زنده توسط داوود حسین زاده و امیر عبدالله زاده از جمله برنامه های این غرفه است.
زارعی ادامه داد: در این غرفه از کتاب 'مراد دل' مجموعه اشعار حاج علی مرادی و ستاره گمنام زندگی شهید خلبان حمید رضا زارعی از شهدای روستای درازی رونمایی شد.
وی بیان کرد: در برپایی این غرفه از مساعدت نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، بخشدار مرکزی، شورای اسلامی و دهیاری روستای درازی و همراهی هنرمندان، خبرنگاران و فعالان روستا سپاسگزاری می شود.
روستای درازی شهرستان دشتی با 1700 نفر جمعیت در 90 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است و در سال 1395 به عنوان روستای دوست دار کتاب در کشور معرفی شد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: