کد خبر: ۳۳۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: بر اساس آخرین پایش‌های انجام شده، در سال گذشته 16.5 درصدی مردم استان بوشهر در بخش‌های مختلف در برنامه‌های خیریه کمیته امداد این استان شرکت کرده‌اند.
به گزارش تدبیر نو، احمد لطفی صبح امروز در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است که برخی از ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی با نگرش بر مسئولیت‌های اجتماعی خود زمینه مشارکت در برنامه‌های فقرزدایی کمیته امداد ایجاد کنند.

 وی افزود: البته مردم استان بوشهر از جمله خیرترین مردم سطح کشور هستند که در سال گذشته با مشارکت 58 درصدی ضمن این که شاخص 32 درصدی کشور را پشت سر گذاشتند به عنوان پنج استان اول کشور در عرصه مشارکت‌های مردمی در سطح کشور شناخته می‌شود.

 مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: 16.5 درصد مردم استان بوشهر در برنامه‌های خیریه کمیته امداد شرکت دارند که بنا داریم با توسعه مشارکت‌های مردمی، زمینه حضور تعداد بیشتری از مردم استان را فراهم سازیم.

 لطفی یادآور شد: بر اساس الزامات بودجه امسال کمیته امداد و برنامه ششم توسعه، بخشی از منابع امداد از طریق زیرساخت‌های الکترونیک جذب می‌شود که در سال جاری 24 درصد است.

وی ادامه داد: تا پایان برنامه ششم توسعه، نیاز است که 80 درصد منابع مشارکتی مردم را به شکل الکترونیک و از طریق بسترهای آنی‌پرداخت جمع‌آوری کنیم که به دنبال ارتقاء زیرساخت‌ها در این بخش هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: در سال جاری به دنبال ایجاد مجامع مختلف خیرین در حوزه برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد هستیم که به شکل تخصصی این مجامع شکل می‌گیرد تا خیرین در فعالیت‌های نوین کمیته امداد با توجه به میزان و نوع نیازها، مشارکتی هدفمند داشته باشند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: