کد خبر: ۳۳۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: جهان استکبار به دنبال کنترل و مهار انقلاب و سپس براندازی آن است و متأسفانه عده‌ای در داخل، آمریکا را کدخدا و متعهد به معاهده‌های بین‌المللی می‌دانستند و در آخر دیدید که چکار کردند.
به گزارش تدبیر نو،  آیت الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه خود با اشاره به حوادت اخیر در فضای سیاسی ایران و جهان و موضوع برجام اظهار داشت: این حوادث نشان از بصیرت، ولایت و مدیریت الهی مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف به ویژه مدیریت سیاسی بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها فرمودند که مذاکره با سران جنایتکار و خیانت‌کاران تاریخی جهان بی‌نتیجه است، از جلو دست می‌دهند و از پشت خنجر می‌زنند که تجربه هم این را اثبات کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: در کشور ایران از زمانی که نام امریکا در این منطقه مطرح شده، همراه با خیانت و جنایت بوده است.

صفایی‌بوشهری با بیان این که نتیجه مذاکرات قابل پیش‌بینی بود، یادآور شد: مقام معظم رهبری از همان روز اول به مسئولان کشور فرموده بودند که طرف شما قابل اعتماد نیست و آمریکا اگر تحریمی را بردارد دوباره آن تحریم را از طریق دیگری بر ما تحمیل می‌کند که همینطور نیز شد.

وی با بیان این که جهان استکبار به دنبال کنترل و مهار انقلاب و سپس براندازی آن است، افزود: متأسفانه عده‌ای در داخل، آمریکا را کدخدا و متعهد به معاهده‌های بین‌المللی می‌دانستند و در آخر دیدید که چکار کردند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: ساده‌اندیشی است که بگوییم با این گروه مذاکره می‌کنیم و نتیجه خوبی می‌گیریم چون آمریکا و جهان استکبار در مذاکره به دنبال چیز بد برای ما هستند.

صفایی‌بوشهری تأکید کرد: تنها راه اقتدار نظام، تکیه به خدا، تقوا، ولایت‌مداری، اتکا به نیروی داخلی در همه ابعاد، تلاش جهادی، توسعه علم و فناوری و عدم اعتماد به جهان استکبار است.

وی با بیان این که نظام جهوری اسلامی ایران با تعاملات صحیح بین‌المللی هیچ مشکلی ندارد، اظهار داشت: هر کشوری که از راه صحیح انسانی بخواهد با ما در ارتباط باشد و تعامل داشته باشد، مملکت با آن تعامل خواهد داشت اما اگر بخواهد سوء‌استفاده و تحمیل سلطه کند نظام ما آن را نخواهد پذیرفت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، امروزِ برجام را قابل پیش‌بینی دانست و افزود: وادادگی و خودباختگی در قبال امثال اوباما و ترامپ و این شخصیت‌های جنایتکار جهانی، سرانجام آن فضایی می‌شود که شما الان ملاحظه می‌کنید.

وی تبعیت از ولی فقیه را امری لازم دانست و گفت: تبعیت از ولی فقیه، صیانت ایجاد می‌کند و عدم تبعیت، فضا را به سمتی می‌برد که مملکت را دچار بحران می‌کند.

وی ادامه داد: آقایانی که در ابتدا می‌گفتند که برجام افقی جدید و آفتاب تابان است و حتی آب خوردن ما را نیز به آن ربط می‌دادند، بنشینند و یکبار دیگر حرف‌های خود و بیانات مقام معظم رهبری را نیز گوش گیرند و ببیند با این مملکت چکار کردند.

صفایی‌بوشهری با اشاره به موضوع مذاکره مجدد با اتحادیه اروپا و با بیان این که اینها همگی از یک اوباش و گرگ‌های یک گله هستند، افزود: اتحادیه اروپا هم مانند آمریکا فقط منافع خودش را در نظر می‌گیرد، اینها برای حمایت از مردم ایران کاری نمی‌کنند بلکه هدف آنها تسلط بر مراکز قدرت و چپاول ثروت است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: بصیرت، هوشمندی و عقلانیت سیاسی حکم می‌کند که هر چه ما مقتدرتر باشیم آنها ضعیف‌تر می‌شوند و هر چه ما به ورطه مذاکره و امتیاز برسیم آنها جریح‌تر می‌شوند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: