کد خبر: ۳۳۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا در ازبکستان
تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان قهرمان زودهنگام رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در ازبکستان شد.
به گزارش تدبیر نو، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان از دیروز (پنجشنبه) در شهر تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است و  فرنگی کاران کشورمان با توجه به کسب 3 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز در روز نخست و حضور یک نماینده در دیدار فینال و دو نماینده در دیدار رده بندی مسابقات روز دوم به عنوان قهرمانی زودهنگام این رقابت ها دست یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در رقابت های مقدماتی روز دوم این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 65 کیلوگرم حسین قاسمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل عبدی عظیم کارابایف از قزاقستان با نتیجه 11 بر 8 شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به دیدار رده بندی رفت تا برای کسب مدال برنز با بین ژیو از چین کشتی بگیرد.

در وزن 71 کیلوگرم مسعود کاوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل بیلول واخوبوف از ازبکستان با نتیجه 10 بر یک به پیروزی رسید اما در دیدار نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر مغلوب جبیب جان زوخوروف از تاجیکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با دیپاک از هند مبارزه می کند.

در وزن 80 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل بکزاد اخمدوف از ازبکستان با نتیجه 7 بر 5 پیروز شد و در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 3 بر یک یرزات یرلانوف از قزاقستان را پشت سرگذاشت و به دیدار فینال راه یافت. ناقوسی در دیدار فینال به مصاف بیومسو چئون از کره جنوبی می رود.

رقابت های فینال و رده بندی اوزان فوق عصر امروز (جمعه) برگزار می شود.

در روز نخست این رقابت ها تیم ایران توسط امیررضا ده بزرگی در وزن 45 کیلوگرم، سجاد عباس پور در وزن 48 کیلوگرم و محمد نصرتی در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا، شاهین بداغی در وزن 60 کیلوگرم به مدال نقره، امیرحسین خوانساری و محمدرضا عبدیان در اوزان 55 و 110 به مدال برنز رسید. ایمان محمدیان در وزن 51 کیلوگرم نیز پنجم شد.

* فرنگی کاران 2 سهمیه المپیک نوجوانان را بدست آوردند

فرنگی کاران نوجوان کشورمان که به قهرمانی زودهنگام رقابت های آسیایی ازبکستان دست یافته اند، توانستند دو سهمیه حضور در رقابت های المپیک نوجوانان آرژانتین را نیز بدست آورند.

رقابت های کشتی المپیک نوجوانان 2018 آرژانتین روزهای 20 تا 22 مهرماه در شهر بوینس آیرس برگزار می شود و  بر اساس سهمیه اختصاص داده شده به کشتی در رشته فرنگی پنج وزن 45، 51، 60، 71 و 92 کیلوگرم و در رشته آزاد نیز پنج وزن 48، 55، 65، 80 و 110 کیلوگرم در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

بر این اساس با توجه به اینکه هر کشور تنها 2 سهمیه (نفرات اول رقابت های قاره ای) مجاز برای حضور در المپیک نوجوانان را خواهد داشت،  امیررضا ده بزرگی در وزن 45 کیلوگرم و محمد نصرتی در وزن 92 کیلوگرم فرنگی کاران کشورمان بودند که در رقابت های قهرمانی آسیا در از بکستان صاحب مدال طلا شدند و سهمیه حضور در این رقابت ها را بدست آوردند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: