کد خبر: ۳۳۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۸
فرماندار شهرستان دشتستان:
به گزارش تدبیرنو، دکتر ارسلان زارع در بازید از بخش بیماری‌های خاص بیمارستان شهید گنجی برازجان عنوان داشت: رویکرد دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، کم کردن هزینه‌های درمان و کیفیت‌بخشی به خدمات حوزه بهداشت و درمان بوده است.
فرماندار دشتستان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: در همین راستا، با اجرای طرح تحول سلامت، تلاش فراوانی برای بهبود خدمت‌رسانی به مردم در حوزه سلامت انجام شد که الحمدالله مورد رضایت مردم نیز واقع‌شده است.
http://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/gFiles/02__47c8ea76.jpg
دکتر ارسلان زارع اهتمام بیشتر به افراد مبتلابه بیمارهای خاص را خواستار شد و افزود: برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف، فرهنگ خودمراقبتی و پیشگیری باید در جامعه نهادینه شود.
http://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/gFiles/04__125da961.jpg
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: در حوزه سلامت، پیشگیری همواره بهتر از درمان است و جامعه‌ای سالم و پویا خواهد بود که مردم آن فرهنگ خودمراقبتی و پیشگیری را به‌خوبی رعایت کنند.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: درصد بالایی از بیماری‌هایی مانند دیابت به شیوه‌ی نادرست زندگی (ازجمله الگوی تغذیه‌ی ناسالم) نسبت داده می‌شوند، بنابراین می‌توان با اصلاح الگوهای رفتاری نامناسب، مثل اصلاح الگوهای غذایی، پیشگیری اولیه‌ای انجام داد.
وی بیان کرد: باید این اصل را پذیرفت که افزایش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری زیرساخت‌ها و امکانات در حوزه سلامت، به‌تنهایی برای رسیدن به اهداف سالم بودن جامعه کافی نیست، بلکه رعایت کردن مسایل بهداشتی و پرهیز از پرخوری و روی آوردن به ورزش و تحرک بدنی توسط مردم عاملی تأثیرگذار در تحقق جامعه سالم می‌باشد.
http://www.bpums.ac.ir/UploadedFiles/gFiles/02__47c8ea76.jpg
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان دشتستان در قسمت درمان با دارا بودن بخش تالاسمی در بیمارستان 17 شهریور در خدمت بیماران تالاسمی ماژور شهرستان و حتی شهرستان‌های همسایه نیز می‌باشد و در مرحله پیشگیری و مشاوره قبل از ازدواج دارای یک مرکز مشاوره قبل از ازدواج فعال واقع در مرکز خدمات جامع سلامت امام سجاد (ع) می‌باشد که آماده ارایه خدمات به همشهریان عزیز می‌باشد.
فرماندار دشتستان و معاونین وی با همراهی سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان و سرپرست بیمارستان شهید گنجی از بخش‌های بیماری‌های خاص بیمارستان 17 شهریور برازجان بازدید کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: