کد خبر: ۳۳۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
مدیرکل دفتر هماهنگی استان های گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: در سال گذشته در مجموع 132 میلیون تن کالا به ارزش 46 میلیارد دلار به خارج کشور صادر شد که نسبت به سال 1395، هفت درصد افزایش نشان می دهد.
 به گزارش تدبیر نو؛ امیر نظری  افزود: میزان واردات کالا از طریق گمرک های کشور در این مدت 38 میلیون تن به ارزش 55 میلیارد دلار گزارش شده است.
وی بدون اشاره به مقصد و مبدا کالاهای صادراتی و وارداتی و نوع آنها افزود: بیشتر صادرات مربوط به میعانات گازی، پتروشیمی بوده است.
نظری در ارتباط با میزان صادرات استان بوشهر گفت: در سال گذشته این استان با احتساب میعانات گازی 15 میلیارد دلار و بدون احتساب میعانات گازی هشت میلیارد دلار صادرات داشته است.
وی اظهار داشت: بخشی از مبادلات تجاری بین المللی امروز از طریق دریاست که در این زمینه بندرهای استان بوشهر نقش و جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.
نظری در باره سامانه جامع امور گمرکی گفت: درآمد سال گذشته گمرک های کشور از محل حقوق گمرکی و سود بازرگانی 183هزار میلیارد ریال بوده که بخش قابل توجهی از آن در سایه بکارگیری سامانه جامع امور گمرکی است.
نظری اظهار داشت: سامانه جامع امور گمرکی منجر به کشف تخلف های فراوانی شده که این امر درآمد گمرک های کشور را به میزان چشمگیری افزایش داده است./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: