کد خبر: ۳۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
مطهری:
نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: ایران فرصت محدود به اروپا می دهد، اگر ضمانت مستحکم آوردند ما همچنان به این توافق پایبند می مانیم و در مقابل فشارها و جریمه های آمریکا ایستادگی می کنیم.
 به گزارش تدبیر نو، علی مطهری در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس این مطلب را در پاسخ به تذکر ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان درمورد خروج آمریکا از برجام بیان کرد.
نایب رییس دوم مجلس اظهارداشت: این اقدام رییس جمهوری آمریکا نشان می دهد برجام اقدام خوبی بوده که ترامپ این گونه اصرار دارد از این توافق خارج شود.
وی افزود: مسئولان ایران هم تصمیم مدبرانه گرفتند، بر این اساس ما فرصت محدود به اروپا می دهیم اگر ضمانت مستحکم آوردند ما به این توافق پایبند می مانیم و در مقابل فشارها و جریمه های آمریکا ایستادگی می کنیم و همچنان در برجام می مانیم ولی اگر این اتفاق نیافتد ممکن است از برجام خارج شویم یا اقدامات دیگری انجام دهیم.
نایت رییس مجلس ادامه داد: هم اکنون زمان وحدت و همدلی است این نباید وسیله تسویه حساب های سیاسی نشود.
سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در تذکر خود با استناد به ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس گفت: سابقه تاریخی این کشور مستکبر از قبل چهره واقعی آنان را نشان داده بود، بارها رهبر معظم انقلاب و دلسوزان و دلواپسان نظام تذکر در این موضوع دادند، بسیاری در مجلس قبل به دلیل این پیش بینی به دلواپسان تعبیر شده بودند.
وی ادامه داد: بسیار خرسندیم که دلواپسان نظام مقدسمان هستیم و با جدیت می گویم استمرار حضور در برجام به نفع ما نیست، چرا که کشورهای اروپایی هم برده آمریکا هستند و همان طوری که در این چهار سال بدون اجازه آمریکا کاری نکردند درادامه هم همین روند را می روند.
نماینده اصولگرای مجلس دهم افزود: برجام به فرموده رهبر معظم انقلاب خسارت محض بود اما دولت و دستگاه دیپلماسی بدانند ماهی را هر وقت از آب بگیرند، تازه است، با اتکا به قابلیت های درونی نظام و ظرفیت های داخلی می توانیم عقب ماندگی پنج ساله را جبران کنیم.
موسوی لارگانی تصریح کرد: ما باید تولید کشور را نجات دهیم، باید اشتغال را افزایش دهیم و وضعیت جوانان فارغ التحصیل بیکار سروسامان یابد، این کار از مذاکره با دولت های مستکبر بهتر است.
وی همچنین گفت: ترامپ هم بداند با این توحش و دیوانگی، تمامی آزادی خواهان جهان، وی، دولت و کشورش را طرد می کنند، هر چند سیاست ترامپ، بوش و اوباما همگی در یک عرصه است ولی روش ها مختلف است.
وی خاطرنشان کرد: در اسرع وقت باید برای آغاز غنی سازی 20 درصدی اقدام شود، حتی یک دقیقه تاخیر دولت خیانت به ملت و نظام خواهد بود، باید سریع تر از ان پی تی خارج شویم.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس ادامه داد: مشاهده کنیم رژیم صهیونیستی غاصب چه طور رفتار می کند، تمام بمب های اتمی را تولید می کند و می گوید که ان پی تی را امضا نکردم، دولت ایران باید از ان پی تی خارج شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: