کد خبر: ۳۳۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی :
فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: مساله خروج آمریکا از برجام در آینده ی جمهوری اسلامی ایران بسیار تعیین کننده است و همه باید در این ارتباط یکدل و هماهنگ و با نگاه عمیق، در راستای تقویت توانمندی‌های داخلی گام برداریم و بر ظرفیت ‌های درونی کشور متمرکز شویم.
 به گزارش تدبیر نو، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه (سربازان) این مطلب را بیان داشت.

** خروج آمریکا از برجام را به فال نیک می گیریم
فرمانده کل سپاه درباره خروج آمریکا از برجام همچنین گفت: خروج شرورانه آمریکا از برجام را به فال نیک می گیریم، هر چند آمریکایی ‌ها پیش از این هم اعتباری نداشتند.

** آمریکا برای هیچ مذاکره ای قابل اعتماد نیست
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه «یک بار دیگر کاملا روشن شد و به اثبات رسید که آمریکایی ها زورگو هستند»، گفت: آمریکایی ها برای هیچ گونه مذاکره و تعاملی قابل اعتماد نیستند.
وی افزود: مساله خروج آمریکا از برجام در آینده ی جمهوری اسلامی ایران بسیار تعیین کننده است و همه باید در این ارتباط یکدل و هماهنگ و با نگاه عمیق، در راستای تقویت توانمندی‌های داخلی گام برداریم و بر ظرفیت ‌های درونی کشور متمرکز شویم.
سرلشکر جعفری با بیان اینکه نیروهای مسلح با نگاه به ظرفیت‌های داخل کشور موجب عزت و اقتدار شده‌اند، گفت: به امید خدا در سایر بخش‌ های کشور نیز این نگاه به وجود خواهد آمد.

** اروپایی ها وابسته به آمریکا هستند و مستقل تصمیم نمی گیرند
وی همچنین تصریح کرد: «امیدواریم این فرصت یک تا دو هفته ‌ای که رئیس جمهوری شب گذشته اعلام کردند به پایان برسد؛ بدیهی است که اروپایی‌ها در انتخاب بین آمریکا و ایران، آمریکا را برمی‌گزینند چرا که آن‌ها وابسته به آمریکا هستند و نمی‌توانند مستقل و آزادانه تصمیم بگیرند.»
فرمانده کل سپاه بیان کرد: امروز ایران در مقابل زورگویی دشمنان و همچنین در مقابله با جربانات تروریستی در منطقه ایستاده است و همین ایستادگی ما آنان را از پای در می‌آورد و موجب پیشرفت انقلاب شده و خواهد شد.

**نیروهای مسلح توجه بیشتری به ارتقای توان دفاعی از این پس دارند
سرلشکر جعفری اظهار داشت: از این به بعد نیروهای مسلح باید توجه بیشتری به ارتقای توان دفاعی داشته باشند و در راستای مولفه ‌های اصلی قدرت حرکت کنند.
وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی عامل قدرت ایران وابستگی به آمریکا بود، اما بعد از انقلاب اسلامی عامل قدرت ما خود اتکایی به نیرو‌های انسانی کارآمد، تجهیزات نظامی داخلی به ویژه توان موشکی باز دارنده است.
وی توضیح داد: نیروی انسانی یکی از عوامل اصلی قدرت ایران اسلامی است، نیروی‌های مسلح ما انسان محور هستند و سربازان در نیرو‌های مسلح و بسیج در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دو قشر اصلی توانمندی دفاعی کشور است. پس باید به جایگاه سرباز نگاه ویژه داشته باشیم.
سرلشکر جعفری مردمی بودن و ولایی بودن نظام اسلامی را دلیل اهمیت نیروی انسانی در کشور دانست و گفت: ما در سپاه وظیفه خود را توجه به نیروی انسانی می‌دانیم. در سپاه از سال 92 توجه ویژه‌ای به مهارت آموزی و بحث اشتغال وجود دارد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: