کد خبر: ۳۳۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
معاون امور مجلس رییس جمهوری:
معاون امور مجلس رییس جمهوری تاکید کرد: مواضع شب گذشته ترامپ، مردم ایران را منسجم تر و متحدتر کرد و نشان داد که جمهوری اسلامی ایران به قواعد بین المللی و عهد و پیمان خود احترام می گذارد.
به گزارش تدبیر نو، حسینعلی امیری روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره موضع گیری ایران درقبال خروج آمریکا از برجام گفت: موضع نظام جمهوری اسلامی ایران همان سخنان شب گذشته رییس جمهوری بود.
وی افزود: سخنان دکتر روحانی بسیار متقن، منطقی و در واقع بیان کننده اراده ملت بزرگ ایران بود.
معاون امور مجلس رییس جمهوری ادامه داد: این موضع مردم را منسجم تر، متحدتر و یکپارچه کرد، قطعا ما از امروز شاهد انسجام، اتحاد و وحدت بیشتر در جامعه خواهیم بود.
امیری به تهدیدهای چند سال گذشته علیه مردم ایران اشاره و خاطرنشان کرد: ایرانیان صرف نظر از این که از چه قوم و قبیله ای هستند و با چه گویشی صحبت می کنند و همچنین در چه طیف و تبار سیاسی تعریف می شوند، متحد، منسجم و یکپارچه در کنار نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت خود قرار دارند.
وی با یادآوری به سناریوهای پیش بینی شده در مورد نحوه خروج آمریکا از برجام، یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی ایران برای هر کدام از موضع گیری هایی که پیش بینی می شد،کارهای کارشناسی قابل توجهی انجام داد و حتی تدابیر لازم را اتخاذ کرد و به همین دلیل ما در قبال هر موضع ترامپ دارای برنامه و سناریو بودیم.
معاون امور مجلس رییس جمهوری ادامه داد: ما برای خروج آمریکا از برجام برنامه ریزی های لازم در بخش های اقتصادی، اجتماعی و دیگر حوزه هایی که ممکن بود این اقدام تاثیر بگذارد را انجام داده ایم و به ملت بزرگ ایران اعلام می کنم هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
امیری به عهدشکنی های آمریکا در برجام در طول سالیان گذشته اشاره کرد و گفت: این اقدام ترامپ ثابت کرد که آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.
معاون امور مجلس رییس جمهوری افزود: در واقع ترامپ با این اقدام نسبت به جامعه جهانی و مقررات حقوق بین الملل مرتکب خلاف قانون و نقض شد.
وی ادامه داد: موضع گیری اخیر ترامپ ثابت کرد که نظام جمهوری اسلامی به قواعد بین المللی و عهد و پیمان که در آموزه های دینی ما بسیار روی آن تاکید شده احترام می گذارد.
امیری تاکید کرد: امروز برای دنیا ثابت شده که ما به عهد خود پایبند هستیم و اگر سابقا تردیدهایی وجود داشت و عده ای پشت سر آمریکا بودند اما امروز این کشور در جامعه جهانی در این خصوص تنها است.
وی با بیان این که فقط یکی - دو کشور از جمله رژیم صهیونیستی از اقدام رییس جمهوری آمریکا حمایت کردند، گفت: این موضوع نشان از موضع گیری منطقی، محکم و درست نظام جمهوری اسلامی بود.
معاون امور مجلس رییس جمهوری درباره مذاکره در خصوص حوزه های دفاعی و موشکی هم اظهارداشت: برجام با توجه به موضوع گیری رییس جمهوری ایران قابل مذاکره مجدد نیست.
امیری دباره تصمیمات بعدی نظام و جایگاه مشورتی مجلس در این موضوع گفت: روز گذشته در مجلس شورای اسلامی جلسه غیرعلنی با حضور دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در این جلسه رییس مجلس تحلیلی مهم از اوضاع و احوال کشور، منطقه و عرصه بین الملل ارائه کرد.
وی یادآور شد: در حال حاضر شاهد اتحاد و انسجام بیشتر سه قوه هستیم و موضع گیری روز گذشته رییس مجلس هم در همین راستا بود.
وی تاکید کرد: موضع ترامپ همه را به هم دیگر نزدیک تر کرد و باعث اتحاد و انسجام بیشتر شد.
معاون امور مجلس رییس جمهوری همچنین از برگزاری جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس، معاون اول رییس جمهوری و ستاد اقتصادی دولت امروز در خانه ملت خبر داد و گفت: این جلسه در راستای هم افزایی و هم اندیشی بیشتر در ارتباط با سیاست های اقتصادی کشور برگزار می شود./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: