کد خبر: ۳۳۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز:
کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز گفت: با موفقیت‌هایی که در مسابقات جهانی کسب شد، دیگر هیچ چیزی برای تنیس‌روی میز ایران دور از انتظار نیست.
به گزارش تدبیر نو؛افشین نوروزی درمورد صعود تیم ملی تنیس روز میز به دسته یک جهانی اظهار داشت: مسابقات خوبی را پشست سر گذاشته‌ایم و خوشبختانه به هدفی که داشتیم رسیدیم. سال‌ها بود که دنبال افتادن این اتفاق بودیم و امسال دیگر به آن رسیدیم و خودمان را در میان برترین‌های رشته تنیس روی میز می‌بینیم. در چند سال گذشته کسی فکر نمی‌کرد به این زودی بتوانیم به دسته یک صعود کنیم. واقعا کار سختی بود اما با همدلی و تلاشی که بچه‌ها،‌کادر فنی و فدراسیون داشتند به آن رسیدیم.

وی گفت: اکثر تیم‌هایی که با آنها بازی کردیم یک یا دو بازیکن تاپ داشتند به طور مثال یک بازیکن قزاقستان توانست نوشاد و نیما را شکست دهد اما تیم ما واقعا به شکل تیمی کار می‌کرد. هر سه نفری که بازی می‌کردیم تقریبا یک دیگر را ساپورت می‌کردیم. مهمترین هدف ما صعود به دسته یک بود و تمام تلاشمان را برای این کار انام دادیم.

کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز با اشاره به اینکه در دسته یک کارمان سخت‌تر می‌شود گفت: 24 تیم در دسته یک حضور دارند که قدرت‌های جهان هستند و باید با آنها مبارزه کنیم. ماندن در دسته یک سخت خواهد بود و باید با برنامه‌ریزی بهتر پیش برویم.

وی در مورد عملکرد خودش گفت: در چهار بازی مهمی که در ارنج تیم بودم به پیروزی رسیدم و هیچ باختی نداشتم و تنها باخت من مقابل مجارستان در فینال بود که چندان حساسیتی نداشت چون صعود ما به دسته یک جهانی قطعی شده بود در آن بازی هم جلو بودم و می‌توانستم به پیروزی برسم. به عنوان کاپیتان مسئولیت سنگینی داشتم و باید به بچه‌ها روحیه می‌دادم و فعل خواستن و توانستن را به آنها گوشزد می‌کردم.

نوروزی درمورد بازی‌های آسیایی و اینکه می‌گویند تیم ملی شانس کسب مدال دارد،‌گفت: با اتفاقی که در مسابقات جهانی افتاد دیگر چیزی برای تنیس روی میز ایران دور از انتظار نیست. اینکه می‌گوییم در بازی‌های آسیای شانس مدال داریم کاملا منطقی است. اگر بتوانیم به جمع هشت تیم برتر صعود کنیم و در این مرحله به تیمی غیر از چین بخوریم شانس کسب مدال خواهیم داشت. وقتی شما به یک خودباوری می‌رسید و حریفانی که فکر می‌کردید از شما برتر هستند را شکست می‌دهید یعنی می‌توانید به مراحل بالاتر هم برسید. در حال حاضر تیم ملی شرایط بسیار خوبی دارد و اگر همین روند را در بازی‌های آسیایی هم داشته باشیم همه چیز ممکن است.

وی در مورد اینکه چرا با وجود درخشش در مسابقات جهانی رنکینگش اینقدر افت داشته است،‌گفت: سیستم امتیازدهی از سوی فدراسیون جهانی تغییر کرده و اینطور نیست که شما سالی یک مسابقه بروید و چند برد کسب کنید و انتظار داشته باشید رنکینگتان بالا بیاید؛ بلکه در سیستم جدید شما باید در طول سال در مسابقات مختلف حضور داشته باشید و امتیاز بگیرید. من هم با توجه به اینکه در ماه‌های گذشته مسابقات زیادی نرفته بودم به همین دلیل رنکینگم افت داشت.

کاپیتان تیم ملی تنیس روی میز در پایان عنوان کرد: فدارسیون باید دیدگاهش را عوض کند و از حالت سنتی خارج شود از سوی دیگر کادر فنی هم باید تقویت شود. اگر نیاز است مربی خارجی بیاید این اتفاق بیفتند به عنوان مثال اگر ما یک مربی توانمند از شرق آسیا در کنار جمیل لطف‌اله نسبی استفاده کنیم، خیلی به ما کمک خواهد کرد. مربیانی از چین یا کره که تمرین دهنده‌های خوبی هستند می‌توانند اهداف ما را پیش ببرند. از سوی دیگر باید اسپانسرهای خوبی جذب شوند و لیگ جذابتر و طولانی‌تر داشته باشیم و تا جایی که می‌شود با لیگ‌های  اروپایی مذاکره کنیم تا بچه‌ها بتوانند آنجا بازی کنند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: