کد خبر: ۳۳۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
گرو موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان اعلام کرد که ۱۰۲ تروریست داعشی همزمان با آغاز عملیات ارتش سوریه در جنوب دمشق از پای درآمدند.
به گزارش تدبیر نو، نهاد موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور جمعه شب در گزارش خود اعلام کرد: ارتش سوریه در ۱۵ روز گذشته بر بخش های گسترده ای از محله القدم و منطقه حجرالاسود مسلط شده و همزمان با آغاز عملیات در جنوب دمشق دست کم ۱۰۲ داعشی کشته شدند.

بر اساس این گزارش ارتش سوریه با تسلط بر مناطق دیگری در جنوب دمشق تا محاصره منطقه حجرالاسود در همین مناطق فقط ۲۵۰ متر فاصله دارد. نیروهای سوری بر مدرسه منیف العاندی در شرق و گروه دیگری از نیروها بر بخش هایی از مجتمع های مسکونی غرب حجر الاسود مسلط شدند.  در صورتی که این نیروها به هم برسند، حجرالاسود به طور کامل از اردوگاه یرموک جدا و محاصره خواهد شد.

ارتش و نیروهای مسلح سوریه دو روز گذشته کنترل مناطق تحت تسلط گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) را در اردوگاه فلسطینی نشین یرموک در جنوب دمشق در اختیار گرفت. با خروج النصره از اردوگاه یرموک، فقط گروه تروریستی داعش بر برخی مناطق این اردوگاه مسلط است./مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: