کد خبر: ۳۲۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
کارشناس پلیس فتا:
کارشناس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان بوشهر گفت: کاربران اینترنتی سوادرسانه ای خود را افزايش داده و با ارتقاءدانش علمی خود در فضای‌مجازی فعالیت داشته باشند تا از فرصت‌های مثبت این فضا استفاده کنند و اسیر دام‌های مجازی نشوند.
به گزارش تدبیر نو؛ لیلا انبارکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار داشت: سرقت اطلاعات شخصی رایانه‌ای، توسط سوءاستفاده‌کنندگان از مهمترین جرائم سایبری در حوزه فضای تولید تبادل و اطلاعات است.

وی افزود: کاربران سعی کنند، سیستم‌های رایانه خود و همچنین تلفن متصل به اینترنت آنها فاقد اطلاعات شخصی باشد و به هیچ عنوان، عکس‌های خانوادگی خود را در شبکه‌های موبایلی رد و بدل نکنند زیرا امکان هرگونه هک و سرقت اطلاعات در این شبکه‌ها وجود دارد.

کارشناس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: بسیاری از پرونده‌های این پلیس مربوط به انتشار تصاویر خصوصی کاربران در فضای‌مجازی است.

انبارکی یادآور شد:کاربران با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود نظیر فیلم و عکس در این گونه کانال‌ها موجب می‌شوند افرادی از این فرصت سوء‌استفاده کرده و نیات مجرمانه خود هم چون اخاذی، هتک‌حیثیت، نشر اکاذیب را عملی کنند.

وی ادامه داد: کاربران به هنگام خرید از فروشگاه‌های مجازی و سایت‌های فروش کالا حتما آدرس و شماره تلفن واقعی فروشنده اینترنتی را بررسی و نسبت به صحت آن اطمینان حاصل کنند و به هنگام خرید اینترنتی حتما از صفحات مراحل انجام شده عکس تهیه کنند.

 کارشناس پلیس فتا اعتیاد اینترنتی، افسردگی، بی‌بندوباری و همچنین انتشار فایل‌های خصوصی را از مهمترین آسیب‌های اجتماعی در نوجوانان نام برد و افزود: کاربران باید با برنامه دقیق و مدون در استفاده از فضای‌ مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های رایانه‌ای فعالیت نمایند و مراقب باشند تا نه تنها در دام اعتیاد فضای مجازی نیفتند بلکه از مشکلات جسمی و روحی این فضا نیز در امان بمانند.

انبارکی گفت: آدرس سایت پلیس‌فتا دریچه ارتباطی با شهروندان است و شهروندان در صورت مشاهده با موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس‌فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری، گزارش کنند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: