کد خبر: ۳۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۱
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری با کارمزد 4 درصد برای مناطق روستایی مرزی و 6 درصد در سایر مناطق روستایی و عشایری اختصاص یافته است
به گزارش تدبیر نو، سید ابوالفضل رضوی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری با کارمزد 4 درصد برای مناطق روستایی مرزی و 6 درصد در سایر مناطق روستایی و عشایری اختصاص یافته است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که امسال با توزیع متوازن این اعتبارات، شاهد ایجاد اشتنغال برای 300 هزار نفر از هم‌وطنانمان در مراکز روستایی و عشایرنشین باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اعلام ایجاد اشتغال برای 210 هزار  نفر از روستائیان و عشایر، تصریح کرد: در شهریورماه سال 95 یک‌هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستائیان مصوب شد اما در زمستان سال گذشته شاهد توزیع این میزان تسهیلات در بین روستائیان و عشایر کشور بوده‌ایم.

رضوی یادآور شد: با تشکیل یک کمیته فنی و ارزشیابی، از 100 میلیون تومان تا 6 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود که دوره تنفس ان در برخی وام‌ها تا سه سال و بازپرداخت آن تا 6 سال است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: این تسهیلات با اولویت به افرادی پرداخت می‌شود که دارای پروژه مشارکتی بوده و یا این که محصولات تولیدی آنها جنبه صادراتی داشته باشد.

وی ادامه داد: برای شهرهای کوچک زیر 10 هزار نفر نیز تا 10 میلیارد ریال سرمایه در گردش با نرخ 10 درصد و بازپرداخت دوره یک ساله تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.

رضوی یادآور شد: با پیش‌بینی توسعه اینترنت در مناطق روستایی، اشتغال‌های پایداری که بخشی از آن با استفاده از فضای اینترنت قابل اجراست، ایجاد می‌شود./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: